Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3472
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zoom Zbliżenia z Elizą Rycembel

Wtorek, 25 lutego 2020, 8:21
Aktualizacja: Środa, 26 lutego 2020, 11:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zoom Zbliżenia z Elizą Rycembel
Fot. Tomek Raczyński
W Jeleniej Górze wystartował 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom Zbliżenia", który tradycyjnie największą publiczność przyciąga na część pozakonkursową. Pierwszego dnia widzowie mogli zobaczyć "Nędzników" w reż. Ladj Ly (pokaz przedpremierowy) oraz "Boże ciało" Jana Komasy. Po drugim z filmów odbyło się spotkanie z Elizą Rycembel, aktorką z produkcji nominowanej do Oscara.

Kariera Elizy Rycembel nabiera rozpędu. Dla wielu aktorów młodego pokolenia udział w największych festiwalach filmowych Europy i świata to spełnienie marzeń, a artystka z Warszawy już na początku zawodowej kariery weszła na salony. Podczas spotkania w Kinie Lot pokazała, że twardo stąpa po ziemi i ma ambitne plany. Szok i radość z okazji udziału w galach finałowych festiwali we Włoszech czy Stanach Zjednoczonych nie uderzają jej do głowy i z pewnością jeszcze nie raz zobaczymy ambitną Elizę Rycembel na małych i dużych ekranach.

Spotkanie z "gościówą" (tak żartobliwie odpowiedziała prowadzącemu Lechowi Molińskiemu na pytanie "gość" czy "gościni"), dotyczyło zarówno kulis kręcenia filmu "Boże ciało", współpracy z reżyserem Janem Komasą, czy najnowszej produkcji z jej udziałem, w której wciela się rolę młodej Agnieszki Osieckiej. Aktorka w sposób wyważony odpowiadała na pytania, nie dała się wciągnąć w wątki polityczne, gdyż ceni sobie warsztat pracy aktora i na tym się chce skupić, a nie stawać po którejś ze stron.

Eliza Rycembel jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie. Aktorstwa uczyła się również w studium Romy Gąsiorowskiej aktoRstudium. Główna rola w „Obietnicy" Anny Kazejak to jej debiut filmowy. Za tę rolę w 2014 roku otrzymała Nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu. Kolejna jej rola, tym razem drugoplanowa, to postać Klary w filmie "Carte Blanche". Można ją było również zobaczyć w „Niewinnych” w reż. Anne Fontaine i musicalu „#Wszystko gra” Agnieszki Glińskiej. W 2016 roku została laureatką "Talentu Trójki" w kategorii: Film. W 2018 zagrała w filmie „Nina” w reż. Olgi Chajdas i w serialu „Belfer”. W 2019 r. na 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała Nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Boże Ciało” reż. Jana Komasy.

We wtorek drugi dzień festiwalu - w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej będzie można zobaczyć blok konkursu filmu animowanego dla dzieci (godz. 10:00 - 12:00).

W części pozakonkursowej zobaczymy:
godz. 17:00 ŻELAZNY MOST, reż. Monika Jordan – Młodzianowska (po projekcji spotkanie z aktorem Łukaszem Simlatem),
godz. 19:45 NIE MA NAS W DOMU, reż. Ken Loach.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
43%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
299
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group