Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15721
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żołnierze amerykańscy w Ekonomie

Czwartek, 19 kwietnia 2018, 8:34
Aktualizacja: Piątek, 20 kwietnia 2018, 6:15
Autor: kawon.z
Jelenia Góra: Żołnierze amerykańscy w Ekonomie
Fot. kawon.z
Dzięki uprzejmości 11 Lubuskiej Dywizji z Żagania, Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze gościł sześcioosobową grupę żołnierzy amerykańskich ze Świętoszowa. Goście wzięli udział w multimedialnych warsztatach językowych, przygotowanych z myślą o tegorocznych maturzystach.

W ramach powtórki przed maturą z języka angielskiego, w trzech grupach roboczych, przygotowywano wspólnie, na stronę internetową szkoły, prezentację multimedialną na temat wizerunku żołnierza NATO. Polscy uczniowie mieli za zadanie zebrać podstawowe informacje dotyczące rekrutacji do amerykańskiego wojska oraz podyskutować na temat codziennego życia żołnierzy, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na misjach poza własnym krajem, przede wszystkim w Polsce.

Padło wiele pytań o osobiste decyzje i powody wybrania takiego właśnie sposobu na życie. Młodzież była też bardzo zainteresowana, jak goście radzą sobie z rozłąką z rodziną oraz w jaki sposób i jak często mają możliwość komunikowania się z bliskimi. Natomiast Amerykanie pytali gospodarzy przede wszystkim o ich plany zawodowe na przyszłość i turystyczne atrakcje naszego regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group