Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2275
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znowu w mieście przybędzie roślin

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 września 2016, 7:45
Autor: Z–R/MPGK
Fot. Użyczone/MPGK
Rozpoczęły się jesienne nasadzenia kwiatów i krzewów. Pracownicy MPGK sadzą je między innymi przy ul. Cervi, w Parku Zdrojowym, na Podwalu uraz na rondzie im. Majewskiego i przy ryneczku na Zabobrzu.

- Żółte krokusy wielkokwiatowe najdłużej się trzymają - mówi Agnieszka Lichorad z MPGK. - Najwcześniej też wschodzą. Powinny kwitnąć już na przełomie marca i kwietnia. - Razem tej jesieni zasadzimy ich ponad 35 tys. sztuk! - dodaje Józef Pogorzelec z MPGK. - Oprócz nich sadzimy także wrzosy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ja 30-09-2016 13:13
Słyszę i czytam tak wiele głosów straszącym PiS'em, że proszę o posadzenie mirabelek i szczawiu.
~kropki 30-09-2016 14:45
Polecam nasadzenia bukszpanu, ozdobnych traw i zielonych iglaków. Same plusy i oszczędności.- ładnie przez cały rok, nie tylko w sezonie kwitnienia. Nornice nie zżerają. Podlewać prawie nie trzeba. Pielęgnacja minimalna- plewienie, podcinanie raz w roku. Wydatek nieduży bo wieloletni w porównaniu z corocznym kupowaniem kwiatów, nasadzeniami i podlewaniem latem hektolitrami wody. Możliwości kompozycyjne nieograniczone- poprzez bogactwo wysokości, kolorów i form. Może by ktoś w MPGK ruszył trochę głową, może by się przejechać np do Bolesławca i tam podpatrzyć kilka ciekawych pomysłów? Zamiast tak szastać miejskimi pieniędzmi?
~ 30-09-2016 16:39
Mnie to już nudzą te pseudo dowcipy o PIS-ie te idiotycznie prostackie nazwy n Pisiory czy Misiewicze mało inteligentne takie byle co Wyrazajcie sie normalnie bez tych niby-zartów bo niedobrze się robi przez te bylejakość wydziczanie sie idiotyczne zagrywki jak od najprymitywniejszej chołoty lumpiarskiej.Budzi niesmak a nie usmiech i jest nudne
~ 30-09-2016 16:45
wpis wyżej dotyczy "Ja"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group