Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znów powieje i posypie

Piątek, 26 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 26 stycznia 2007, 21:50
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Znów powieje i posypie
Fot. Krzysztof Knitter
Wracają opady śniegu, którym tym razem ma towarzyszyć silny i porywisty wiatr. Uwaga na sople! Lecące z dużej wysokości mogą zabić człowieka lub uszkodzić samochód.

– Ma padać i mocno wiać już w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę – ostrzegają Dolnoślązaków meteorolodzy. – Nie będzie tylko już tak zimno jak poprzedniej nocy.

Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców, aby w sobotę lepiej pozostać w domach. Ten, kto musi wyjść, powinien zwracać szczególną uwagę na sople i nawisy śnieżne na budynkach.
Ze specjalnym apelem o ich usuwanie lub wezwanie do pomocy odpowiednich służb zwrócił się do jeleniogórzan zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Mieszkańców, właścicieli nieruchomości oraz zarządców ma także pouczać straż miejska. Najgorzej jest w centrum. – Rynny zamarzły. W dzień przyświeciło słońce, śnieg zaczął topnieć na dachach, a wieczorem chwycił mróz. Utworzyły się ostre i długie sople lodu – mówi jedna z mieszkanek ulicy 1 Maja.

– Patrole straży miejskiej codziennie kontrolują stan powstawania sopli i zgłaszają do odpowiednich instytucji, aby te usunęły zagrożenie – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.
Z informacjami o soplach i nawisach śnieżnych można dzwonić także do dyżurnego strażnika pod nr 075 7525162. – Będziemy starali się pomóc – usłyszeliśmy.

Strażnicy przypominają także właścicielom posesji i dozorcom o konieczności posprzątania śniegu na chodnikach do nich przylegających. – Nieposłuszni zostaną ukarani mandatem, a w razie dalszego oporu sprawa może trafić do sądu grodzkiego – ostrzega G. Rybarczyk.

Będą miały też co robić służby komunalne i drogowe. Synoptycy prognozują, że w przeciągu następnych godzin może spaść maksymalnie do 30 cm śniegu. W zaspach, które będą się tworzyć na otwartych terenach, białego puchu może być znacznie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
223
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group