Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10076
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Znów fałszerstwo w Bogatyni?

Piątek, 22 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2006, 18:10
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Czy to kolejna afera w bogatyńskim urzędzie miasta? Prokuratura i policja sprawdzają, czy nie doszło do fałszerstwa przy wyborze prezesa telewizji lokalnej. Byłoby to kolejne podejrzenie dotyczące dokumentów zarządu miasta i gminy. Złośliwi pytają, czy są w ogóle jakieś protokoły z posiedzeń władz miasta, wobec których nie ma podejrzeń, że są sfałszowane.

Zgłoszenie w tej sprawie zostało złożone w prokuraturze. Ta z kolei przekazała w ubiegłym tygodniu sprawę do zbadania bogatyńskiej policji. Jak nam udało się dowiedzieć, osoba składająca zawiadomienie podała, że na protokole wyboru prezesa telewizji znalazł się podpis osoby, która wyszła wcześniej z posiedzenia zarządu. Może to świadczyć o tym, że ktoś przy dokumencie manipulował, tak aby nie było wątpliwości co do decyzji zarządu. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, będzie to kolejna afera z protokołem zarządu w Bogatyni.

Policja nie rozpoczęła jeszcze przesłuchań, więc nie wiadomo, czy członkowie zarządu potwierdzą zarzuty. Z pewnością przesłuchani zostaną i burmistrz, i wiceburmistrzowie, a także ówcześni członkowie zarządu, E. Tęcza, i M. Choma.

- Nic nie wiem o tej sprawie - powiedział nam wiceburmistrz Szatkowski, również zasiadający wtedy w zarządzie miasta. - Nikt mnie o niej nie informował i nikt mnie o nią nie pytał. Nie byłem też przesłuchiwany. Dlatego nic nie mogę na ten temat powiedzieć.

W komentarzach dotyczących tej sprawy pojawia się często jedno pytanie. Jak to się stało, że podejrzenie fałszerstwa dopiero teraz wypłynęło na światło dzienne? Wybór prezesa i wspomniane posiedzenie zarządu odbyło się dwa lata temu. Być może ktoś zreflektował się, że teraz, kiedy dziwne rzeczy, jakie działy się w tutejszym urzędzie miasta, wychodzą na światło dzienne, jest dobry czas, aby pokazać wszystkie urzędowe przekręty. Ujawnianie nieprawidłowości w urzędzie mocno zachwiało bogatyńskim samorządem. Okazało się, że jest to typowy kolos na glinianych nogach, a prokuratorskie dochodzenia mogą przewrócić do góry nogami cały układ. Może się jednak też okazać, że jest to jedynie próba całkowitego skompromitowania ówczesnego zarządu i zasiadających w nim osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
432
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group