Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 10648
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zniszczyli samochody – pozostaną bezkarni?

Sobota, 2 sierpnia 2008, 8:25
Aktualizacja: 11:01
Autor: Angela
W nocy ze środy na czwartek nieznani sprawcy zniszczyli karoserię sześciu zaparkowanych przed blokiem samochodów. Mieszkańcy podejrzewają, że to sprawka wyrostków, którzy wracali z nocnych libacji. Mimo zbiorowego niszczenia mienia, pozostaną oni jednak bezkarni, ponieważ nie ma żadnego oficjalnego zgłoszenia na policję.

Właściciele aut z ulicy Noskowskiego o zniszczeniu samochodów dowiedzieli się rano przed wyjazdem do pracy. Wówczas okazało się, że ich pojazdy mają powgniataną od kopnięć karoserię.

Sprawy musieli się „dobrze bawić” bo nie poprzestali na dewastacji drzwi i lusterek. Na samochodach pozostały widoczne ślady skakania po dachach. Nikt nie widział, kim byli niszczyciele. Najgorszy jest jednak fakt, że sprawa nie została przez poszkodowanych zgłoszona na policję.

– Nie mamy żadnego oficjalnego zgłoszenia o tej sprawie – usłyszeliśmy od nadkom. Edyty Bagrowskiej, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Jedna osoba zgłosiła dzielnicowemu uszkodzenie lusterka, ale sprawa została już załatwiona. Bez poszkodowanych nie możemy nawet rozpocząć postępowania.

Tak jest w wielu sprawach, kiedy sprawcy pozostają bezkarni, tylko dlatego, że ludzie nie zgłaszają wykroczeń czy przestępstw. Nie zgłaszanie takich spraw policji to - jak mówią funkcjonariusze - oficjalne przyzwolenie na bezkarne działanie chuliganów i niszczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
792
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group