Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7618
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znani jeleniogórzanie w anegdocie – wkrótce książka

Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 11:06
Aktualizacja: 16:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Znani jeleniogórzanie w anegdocie – wkrótce książka
W swojej publikacji C. Wikilk pisze też o historii statku MS. Jelenia Góra.
Fot. Archiwum
Trwają końcowe prace związane z przygotowaniem do druku książki Cezariusza Wiklika, fotografika, dziennikarza, radnego, a przede wszystkim regionalisty i zagorzałego miłośnika Jeleniej Góry. Autor wziął na tapetę znanych ludzi, których przedstawia w świetle zabawnych wydarzeń z ich życia.

Pisarska para: Alina i Czesław Cętkiewiczowie, Urszula i Zbigniew Daroszewscy (pan Zbigniew był długoletnim przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej), wicewojewoda Irena Kamieńska-Siuta, legendarny kontroler MPK i tramwajarz Antoni Mazurkiewicz – to tylko niektóre z postaci (wielu już nie ma pośród nas), bohaterów książki Cezariusza Wiklika. Byłych wielkich Jeleniej Góry będzie można poznać od strony zupełnie prywatnej, w zupełnie nieznanych dotychczas okolicznościach.

Szkic swojej książki Cezariusz Wiklik już przedstawił. Zapowiada się niezwykle interesująco. – Miała zostać wydana na 900-lecie Jeleniej Góry. Niestety, nastąpił poślizg. Obecnie nanoszę ostatnie poprawki, robię zdjęcia i książka już w lutym trafi do drukarni – zapowiada autor. Gdy tylko publikacja się ukaże, nie omieszkamy o tym poinformować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group