Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5784
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znamy wykonawcę stanowiska do ważenia ciężarówek

Wtorek, 27 grudnia 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry wykona stanowisko do ważenia pojazdów ciężarowych przy ulicy Konstytucji 3–go Maja w Jeleniej Górze. Koszt robót pochłonie niemal 120 tys. zł.

W przetargu na to zadanie wystartowały trzy firmy, wszystkie z Jeleniej Góry: Kółko Rolnicze Siedlęcin i ZIINPRO oraz zwycięskie Sudeckie Przedsiębiorstwo. Wykonawca ma czas na realizację zadania do końca maja 2012 roku.

- Zadaniem miasta jest przygotowanie stanowiska do ważenia ciężarówek, które stanie na pasie zieleni miedzy jezdniami przy Konstytucji 3 Maja na wysokości drogi na Krzyż Milenijny. Stanowisko musi być wybudowane według odpowiednich parametrów i nachyleń. Dostawą wagi i ważeniem pojazdów zajmie się natomiast Inspekcja Transportu Drogowego – wyjaśnia Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wykonawca został wyłoniony w drugim przetargu. W pierwszym terminie nie było chętnych. Miasto szacowało, że inwestycja będzie kosztowała 100 tys. zł. Ważenie pojazdów ma zapobiec wjeżdżaniu na teren miasta przeładowanych ciężarówek, a pozyskane pieniądze z opłat karnych mają zasilić pulę budżetu na naprawę nawierzchni jeleniogórskich ulic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group