Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6748
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znamy termin kolejnej premiery w Norwidzie

Niedziela, 21 stycznia 2018, 23:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:31
Autor: Teatr Norwida
Jelenia Góra: Znamy termin kolejnej premiery w Norwidzie
Fot. Teatr Norwida
Na sobotę, 3 marca wyznaczono termin kolejnej premiery w jeleniogórskim Teatrze im. C.K.Norwida. Już trwają próby do komedii pt.: „Gąska” Nikołaja Kolady

Sztuka czerpie z najlepszych wzorów rosyjskiej komedii – Gogola i Czechowa. Autor zresztą jest w swojej ojczyźnie, obok Iwana Wyrypajewa, uważany jest za najświetniejszego współczesnego dramatopisarza. Najlepsze rosyjskie komedie mają jednak tę właściwość, że bawiąc do łez, mówią coś istotnego o świecie, który niekoniecznie jest owym najpiękniejszym ze światów. A na scenie nie jacyś oni. Na scenie my – jak żywi. Jeśli zatem mają Państwo wieczorem ochotę na świetną rozrywkę z towarzyszeniem emocji i refleksji.

A w najbliższy weekend można bawić się na jednej z najbardziej frywolnych z komedii Aleksandra Fredry. Reżyseruje ją znany i lubiany wrocławski aktor – Wiesław Cichy. Komedia, która niejednego konserwatywnego krytyka najznakomitszego polskiego komediopisarza wprawiła w niemałe zakłopotanie. Czworokąt miłosny pomiędzy hrabią Wacławem, jego żoną Elwirą, przyjacielem domu Alfredem oraz służącą Justysią to prawdziwy dramaturgiczny majstersztyk pełen miłosnych intryg, pozorów czy gierek. Lecz nawet jeśli małe lub te największe grzechy naszych bohaterów wyjdą na jaw, wszyscy znajdą sposób, by wdzięcznie udawać, że nic się nie wydarzyło. Bo przecież w tej ostrej satyrze na obłudę mieszczańskiej przyzwoitości nie będzie moralnego rozliczenia bohaterów, a rozkoszne kontynuowanie owej gry pozorów.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 45 min
__________________________________

Dział Marketingu i Organizacji Pracy Artystycznej przypomina, że w związku z przebudową i modernizacją Teatru w sezonie artystycznym 2017/2018 zapraszamy na scenę przy -ul. Krótkiej 3 (dawne Kino Grand).

BILETY INFORMACJE REZERWACJE
75-64-28-130
widownia@teatrnorwida.pl
Kasa ul. Krótka 3
wtorek-czwartek 12:00-15:00
piątek 9:00-19:00

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group