Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5798
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znamy ostatniego finalistę Ligi Rocka

Sobota, 13 kwietnia 2019, 6:15
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2019, 11:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Znamy ostatniego finalistę Ligi Rocka
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (12.04) w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się ostatni koncert eliminacyjny tegorocznej edycji Ligi Rocka. Tym samym udało się wyłonić komplet zespołów konkursowych na finał, który zaplanowano na 17 maja br. na jeleniogórskich "błoniach", gdzie gwiazdami wieczoru będą: Nocny Kochanek i Leniwiec (25–lecie).

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Less is Lessie, którego początki sięgają 2015 roku. Zaczynali we Wrocławiu, choć Jelenią Górę i okolice doskonale znają - Weronika Kowal (skrzypce) pochodzi z Karpacza i była zaskakującym elementem muzycznej podróży z zespołem. Poza Weroniką, zespół tworzą: Maciej Janiszewski (bas), Filip Kozak (klawisze, wokal), Konrad Mikołajczyk (perkusja), Michał Tomczyk (gitara) i Zofia Wypychowska (wokal). Kapela wydała w 2018 roku debiutancki studyjny singiel "Blackout", który można było usłyszeć w radiowej Trójce.

Następnie na scenie pojawili się Jitter Flow z Pruszkowa - zespół z doświadczonymi muzykami, który powstał w 2007 roku. Dorobili się własnego studia i w nim rejestrują swoje kawałki. W 2012 roku byli finalistami I edycji festiwalu Emerganza. W skład kapeli wchodzą: Bartłomiej "Ciasto" Ciastek (gitara, wokal), Piotr "Pinio" Pniewski (gitara, wokal) i Pedro Sancho Pires (perkusja).

Kolejnym wykonawcą był zespół Headshot Five z Lublina, serwujący publiczności energiczny metal z dodatkiem innych stylów muzycznych. Koncertują od 2 lat, kompletując materiał na album.

Czwartym pretendentem do wielkiego finału był zespół Othis, który przyjechał aż z Koszalina. Kapela gra metal z dodatkami trash, heavy i power. Jak zaznaczają, ich inspiracją są takie zespoły, jak: Iron Maiden, Amon Amarth, Kreator czy Black Sabbath. Występują w składzie: Paweł Lessnau (perkusja), Maja Wieczorek (gitara basowa), Kevin Ćwiek (gitara i wokal) oraz Dariusz Strach (gitara).

Ostatni spośród kapel konkursowych, na scenie pojawili się członkowie Fever - Patryk Młynarski (wokal, gitara), Maciej Stelmach (gitara), Wojtek Tymofijewicz (keys), Bartek Walicki (perkusja) i Bartek Brzozowski (gitara basowa). Rockowa kapela gra od niedawna, ale już mogą się pochwalić pierwszym miejscem na Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Angielskiej, czy udziałem w Zimowej Giełdzie Piosenki i na Cieszanów Rock Festiwalu.

Decyzją jury przepustkę do finału oraz czek na 1000 zł otrzymał zespół Less is Lessie! Po dekoracji, na scenie pojawili się goście z Niemiec - tym razem kapela Last Caress. Finałowy koncert Ligi Rocka 2019 odbędzie się 17 maja na jeleniogórskich "błoniach", gdzie poza zespołami konkursowymi (główna nagroda to 5000 zł), na scenie pojawią się: Leniwiec (25-lecie zespołu) oraz Nocny Kochanek!

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group