• Poniedziałek, 23 lipca 2018
  • Godz. 11:50
  • Imieniny: Apolinarego, Bogny, Brygidy, Stwosza
  • Czytających: 5510
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Znamy ostatniego finalistę Ligi Rocka

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 kwietnia 2018, 9:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 5:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się ostatni z koncertów eliminacyjnych 23. Ligi Rocka. Z przyczyn niezależnych jeden z zespołów nie dotarł do Jeleniej Góry, zatem o występ w finale ubiegały się trzy kapele z różnych stron Polski.

Na początek jeleniogórskiej publiczności zaprezentował się zespół Seven on Seven z Katowic w składzie: Gabriel Doleżyk (wokal), Michal Jędrszczyk (gitara), Patryk Szarafiński (gitara basowa), Jacek Wesołowski (gitara) i Michał Nowaczyk (perkusja). Kapela powstała w 2012 roku ma na swoim koncie udzial w wielu przeglądach muzycznych, są m.in. laureatami Ursynalia - The Tour. Grali też na Przystanku Woodstock - w sumie zagrali ponad 100 koncertów, przed takimi gwiazdami jak Motorhead, 3 Doors Down, Coma, Acid Drinkers czy Luxtorpeda. Jak sami określają, grają nowoczesny rock z amerykańskimi naleciałościami.

Drugą kapelą był Metalion z Legnicy, który w składzie: Lech Carbuch (śpiew), Adam Pikulicki (gitara), Piotr Porada (gitara basowa), Marek Chłopicki (gitara), Tomasz Rakowski (perkusja). Muzycy grają heavy metal z elementami hard rocka i podobnie jak poprzedni zespół, zrobili na jurorach dobre wrażenie.

Ostatnią grupą ubiegającą się o finał 23. Ligi Rocka był Synthetic Blast, który powstał w 2015 roku w Krakowie. Zespół był finalistą Antyfest 2017, wystąpił na żywo w Antyradio, a także zajął trzecie miejsce w finale Emerganza. Ich stylem muzycznym jest alternative, industrial metal. To właśnie kapela Marka Żurkowskiego zdaniem jurorów zasłużyła na miejsce w wielkim finale, który w maju odbędzie się na jeleniogórskich "błoniach", gdzie gwiazdą wieczoru będzie zespół Coma.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Gość 15-04-2018 14:21
A co do naszych mieszkancòw to kandydatem na wòjta powinien być z naszej gminy a nie Orman z ścięgien co on wie o naszej gminie tylko to że się można przez cztery lata dorobić i wyrobić sobie znajomości żeby zostać puźnij na jakimś stanowisku
Mirek Faryniarz 15-04-2018 20:30

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group