Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2249
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znamy już chętnych do cieplickiej rady dzielnicy

Piątek, 4 marca 2011, 8:25
Aktualizacja: Sobota, 5 marca 2011, 13:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Znamy już chętnych do cieplickiej rady dzielnicy
Wyborcze pamiątki zachowały się w Cieplicach do końca lutego (zdjęcie z 26 II). Niebawem kampania rozgorzeje na nowo choć już nie w takim stopniu jak jesienią ubiegłego roku.
Fot. TEJO
Pięćdziesięciu jeden kandydatów zgłosiło chęć czynnego udziału w wyborach do rady jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice. Mandaty czekają na piętnaście osób, które będą pracowały społecznie na rzecz dobra i rozwoju tej części Jeleniej Góry. Kogo wybiorą mieszkańcy? Okaże się 20 marca.

Wśród kandydatów jest kilka znanych nazwisk. Niektórzy to niedawni chętni do rady miasta. W listopadzie roku ubiegłego, w wyborach samorządowych, nie dopisało im szczęście. Może uśmiechnie się w marcu? Na liście są, między innymi, Monika Filip (przez niemal rok była radną rady miejskiej poprzedniej kadencji, a w wyborach reprezentowała Wspólne Miasto), a także ex-radna Ewa Olchówka (Platforma Obywatelska).

O mandat ubiega się także Anna Bałkowska, która bez powodzenia startowała w listopadowych wyborach z list Razem dla Jeleniej Góry. Dzielnicowym radnym chce także zostać Paweł Drewniak (startował bez sukcesu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej). Swoją kandydaturę zgłosił także Włodzimierz Śniatecki, który w kadencjach 1998 – 2002 – 2006 sprawował mandat radnego, między innymi, klubu AWS.

Do rady dzielnicy startują znani ciepliczanom ludzie: Robert Futerhendler, właściciel Hotelu Caspar i współorganizator Karkonoskiego Festiwalu Światła, Zbigniew Muczyński, lider zespołu „Leniwiec”, Janusz Wielocha, działacz na środowiska rodziców na rzecz dzieci z zespołem Downa, Jan Owczarek, polonista i poeta. Kandyduje także Krystyna Jankowiak-Witek, na co dzień dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej „Południe”.

20 marca mieszkańcy Cieplic będą mogli głosować na swoich faworytów w siedmiu komisjach obwodowych. Ich siedziby będą się znajdowały w tych samych miejscach, w których odbywały się listopadowe wybory samorządowe. Uprawnionych do głosowania jest około 12 tys. mieszkańców. Przewodniczącym Okręgowej Komisji Wyborczej jeleniogórscy radni wybrali swojego szefa Jerzego Lenarda.

Podkreślmy, że radni rady jednostki pomocniczej nie będą za swoją pracę pobierać wynagrodzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (125) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group