Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7978
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znamy drogowych wykonawców

Piątek, 12 marca 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Znamy drogowych wykonawców
Jerzy Lenard i Marek Obrębalski podczas wczorajszej konferencji prasowej.
Fot. Angela
W ostatnich dniach rozstrzygnięte zostały dwa duże przetargi na inwestycje drogowe. Po protestach wyłoniono wykonawcę I etapu obwodnicy południowej dla Jeleniej Góry, którym zostało polskie – chorwackie konsorcjum złożone z trzech firm. Złożyło ono najkorzystniejszą ofertę na kwotę 82 mln 885 tys. 561 zł.

Wyłoniony został też wykonawca remontu ulicy Sygietyńskiego. Na przetarg wpłynęło sześć ofert, wszystkie były ważne. Wybrana została firma, która złożyła najniższą ofertę cenową, która była głównym kryterium w przetargu.

– To Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Prace przewidziane są na dwa lata, zakończą się więc w przyszłym roku, chociaż w związku z o wiele niższą ceną w ofercie od kosztów planowanych w kosztorysie być może uda się ten remont zakończyć jeszcze w tym roku – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Pod koniec marca br. zostaną rozstrzygnięte kolejne przetargi m.in. na przebudowę i remont dwóch mostów: przez Radomierkę od ulicy Witosa do ulicy Wrocławskiej oraz w Sobieszowie od ulicy Karkonoskiej do Sądowej, a także na budowę kanalizacji deszczowej przy ulicy Wyczółkowskiego.

Trwa również wyłanianie wykonawcy na doświetlenie przejść dla pieszych na ulicach: Wojska Polskiego, Klonowica, Nowowiejskiej, Bacewicz, Korczaka i Groszowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1076
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group