Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7249
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Znaleźli wspólny język

Środa, 3 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 21:57
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Pierwszy w regionie alarmowy telefon policyjny dla głuchych ruszy jutro w Legnicy

Wtedy też zostanie zaprezentowany numer. Dodatkowo niesłyszący będą mogli wezwać pomoc przez internet. Inicjatywa wzbudziła entuzjazm. Tylko w powiecie legnickim jest ok. 200 takich osób. Wczoraj pierwsza dwunastoosobowa grupa zapoznała się w komendzie miejskiej z zasadami wzywania pomocy.

Na pomysł specjalnego numeru alarmowego wpadł mł. inspektor Jan Król, komendant miejski policji w Legnicy. Poprosił komendanta wojewódzkiego o przydzielenie dodatkowego numeru telefonu komórkowego wraz z aparatem.
– Bardzo często w mojej kamienicy dochodzi w nocy do awantur – opowiadał za pośrednictwem tłumacza języka migowego głuchy Jerzy Zasowski.
– Wtedy czuję drżenie domu, nie wiem, co się dzieje. Dotąd nie potrafiłem wezwać policji.

Niesłyszący na ogół mają kłopoty z prawidłową pisownią. Aby ułatwić im kontakt i zapobiec nieporozumieniom, policja opracowała dwa specjalne szablony wezwań.
– Pomysł jest naprawdę na medal – cieszy się ksiądz Bronisław Kryłowski, duszpasterz głuchych w diecezji legnickej. – Ci ludzie przekonali się, że nie są na marginesie życia społecznego, że ktoś się interesuje ich losem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group