Czytających: 11276

Kępno: Znakomity start w Kępnie i medale Mistrzostw Polski

Wtorek, 5 czerwca 2012, 16:29
Aktualizacja: 0:35
Bardzo udany okazał się weekend dla jeleniogórskich trenerów badmintona Adama Słomki oraz Adama Cimosza, którzy wystąpili na 33. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów (IMPW) rozgrywanych w Kępnie. IMPW rozgrywane są dla zawodników, którzy ukończyli 30 lat w kategoriach wiekowych, co 5 lat. Adamowie reprezentowali KS Chojnik w kategorii +35. W turnieju wystąpił również Sławomir Kowalski w kategorii +40.

Szczególne powody do radości po występnie w Kępnie ma Adam Cimosz, który w kategorii +35 zdobywając złoty medal został indywidualnym mistrzem Polski w grze pojedynczej. Niewiele zabrakło również do walki o mistrzostwo w grze podwójnej, gdzie Adam Cimosz w parze z Adamem Słomką wywalczyli brązowy medal przegrywając walkę o finał z późniejszymi złotymi medalistami.

Bardzo cieszymy się z medali, brąz, a w szczególności złoty krążek i miejsce na najwyższym stopniu podium są pięknym przeżyciem, koronującym wieloletnią grę w badmintona. Mamy ogromną nadzieję, że nasz sukces będzie dodatkowym motorem do trenowania dla naszych podopiecznych, a przecież i oni zdobywają już medale mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych – dodali Adam Cimosz i Adam Słomka.