Ruda Śląska: Znakomity początek rewanżowej rundy szczypiornistek

Sobota, 6 grudnia 2008, 17:14
Aktualizacja: Niedziela, 7 grudnia 2008, 18:10
Autor: JEN
Rozpoczęła się druga, rewanżowa seria rundy podstawowej rozgrywek o mistrzostwo ekstraklasy piłki ręcznej kobiet. Nasze dziewczyny pojechały do Rudy Śląskiej, gdzie walczyły z miejscową Zgodą.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tego sezonu Carlos Astol przegrał na własne życzenie u siebie ze Zgodą 28:29. Trudno było sądzić, że skutecznie zrewanżują się na parkiecie rywalek, a tak się stało w sobotę. Pokonały bowiem zespół prowadzony przez trenera kadry - trzema bramkami.
Do przerwy był remis: 15:15. Potem na początku drugiej części meczu nasze dziewczyny objęły prowadzenie: 22:19 i taką przewagę utrzymały do końca spotkania.

Nasze dziewczyny przez całe spotkanie były lepsze od rywalek i dominowały zdecydowanie na parkiecie gospodyń. Objęły prowadzenie w 5 min 5:2 i taką przewagę, trzech bramek, utrzynmały do końca meczu. W podstawowym składzie weszła do bramki – Agnieszka Szalek, ale szło jej nienajlepiej i po 15 min. zmieniła ją – Aleksandra Baranowska, która zagrała znakomicie. To samo można powiedzieć o bohaterce spotkania - Marcie Orzeszczuk, która była jednak rewelacyjna w drugiej części spotkania, kiedy zdobyła wszystkie bramki. W pierwszej połowie zmarnowała kilka dobrych okazji do zaliczenia celnych trafień.

Zgoda Ruda Śląska - Carlos Astol Jelenia Góra 29:32 (15:15)
Najwięcej bramek dla Zgody: Joanna Waga 7 i Katarzyna Gleń 4
Carlos Astol: Agnieszka Szalek, Aleksandra Baranowska 1 - Marta Oreszczuk 10, Marta Gęga 7, Marta Dąbrowska i Sabina Kobzar po 3, Marzena Stochaj i Agnieszka Kocela po 2, Anna Polonkai,Anna Trusewicz i Monika Odrowska po 1.