Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3746
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znak zakazu wciąż przeszkadza

Środa, 7 października 2009, 12:19
Aktualizacja: 12:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Znak zakazu wciąż przeszkadza
Fot. TEJO
Choć od wprowadzenia zmiany organizacji ruchu w rejonie ulic Armii Krajowej, Pocztowej i Okrzei wprowadzono prawie dwa miesiące temu, wielu kierowców wciąż jeździ po staremu.

Strażnicy miejscy i policjanci przypominają, że jazda pod prąd może kosztować nawet 500 złotych. Jak mówi rzecznik SM mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, nie brakuje zmotoryzowanych, którzy – ryzykując mandat i powodując zagrożenie drogowe – jeżdżą jak przed zmianą organizacji ruchu. – Najczęściej wjeżdżają w Armii Krajowej z al. Wojska Polskiego oraz z ul. Pocztowej i Okrzei – usłyszeliśmy.

Najczęściej skracają sobie drogę osoby dojeżdżające w rejon pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Przypomnijmy, że zmiana wprowadzona była właśnie na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do tej placówki. Chcieli poprawy bezpieczeństwa dla swoich dzieci, teraz nierzadko sami – jadąc na skróty – łamią przepisy i mogą doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Strażnicy miejscy i policjanci raz jeszcze podkreślają, że taryfa ulgowa już się skończyła i nie będą pobłażliwi dla łamiących zakaz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group