Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8818
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmienią regulamin Parku Zdrojowego?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 listopada 2012, 14:53
Autor: karkonoszeplay
Rowerem przez Park Zdrojowy? Dla wielu z nas to oczywistość, choć na razie regulamin korzystania z parku tego zakazuje. Na przyszłotygodniowej sesji jeleniogórscy radni będą głosować nad zmianą tego zapisu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~bca,1 21-11-2012 16:41
Regulamin Parku Zdrojowego??? Typowy idiotyzm i następne ograniczenie wolności zwykłego człowieka. A wystarczy przestrzegać, oraz egzekwować dotychczasowe paragrafy. Wystarczy tylko chcieć. Nie dość, że obiekt zamykany i monitoring??? Pozdrawiam władzę i radnych naszego miasta. Jest tyle spraw naprawdę istotnych do zrobienia i załatwienia w naszym mieście a Wy marnotrawicie czas i pieniądze podatników.
~cerber 21-11-2012 16:57
Nie mogę zrozumiec tego parcia na jazde rowerami po parku.Przeciez co to jest dla rowerzysty objechanie parku naokoło po chodniku,to bedzie 50 metrów wiecej.A tak tylko straszą spacerowiczów śmigając z duża predkoscią po parku.Przecież żeby dostac się na drugą strone nie muszą nadrabiac 5 km.
~Marcin 73 21-11-2012 17:04
Najpierw ścieżka rowerowa - oznakowana i dobrej jakości - potem rowery i rowerzyści. Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~17sqandal 21-11-2012 17:09
park dla ludzi a nie dla psów i rowerzystów kto to widzial po parku jezdzic rowerami czy prowadzac psy . Kazdy zdrowo myslacy nie poprze tego wniosku i nie ma nad czym radzic , jest dobrze jak jest < ZAKAZ Psów i rowerów , proste i logiczne
~... 21-11-2012 17:12
Powiem tak. Przejazd rowerem przez park powinien być możliwy (trasa rowerowa). Wprowadzanie zwierząt także powinno być dozwolone ale wyłącznie na smyczy i w kagańcu (a właściciel powinien posprzątać po swoim zwierzęciu).
~Do Cerbera 21-11-2012 17:16
Nie wszyscy spacerowicze są z Cieplic. My przyjeżdżamy do parku rowerami aż z Janowic by sobie spędzić w nim czas. Zakaz wprowadzania roweru w tym przypadku jest dużym utrudnieniem.
CН.W.D.P. 21-11-2012 17:24
ZAKAZAĆ CHODZENIA DO PARKU!! WTEDY NIE BĘDZIE KONTROWERSJI WOKÓŁ REGULAMINU, BOWIEM NIE POTRZEBA BĘDZIE USTANAWIAĆ REGULAMINU. I PROBLEM ROZWIĄZANY... DO TEGO OCZYWIŚCIE POWOŁAĆ ODPOWIEDNIE SŁUŻBY EGZEKWUJĄCE ZAKAZ I OCZYWIŚCIE KARAĆ. PRZEDE WSZYSTKIM KARAĆ!! ZNACZY, PRZEDE WSZYSTKIM ZAKAZAĆ, A NASTĘPNIE KARAĆ...
~ 21-11-2012 18:42
Zniszczony mostek w Norwegu.Gdzie jest straż miejska?!
rymcycymka 21-11-2012 18:50
...a przecież wystarczy pojechac rowerkiem na ul.Cervi .. która łączy tą "drugą" część Cieplic !
~zakonnica 21-11-2012 19:56
a ja myślę że potrzebna jest komisja śledcza w składzie : p. Kępa, p. Wrubel, p.Maściarewicz , p i p Roskita i oczywiście pan prezesik jako przewodniczący
~oko 21-11-2012 21:59
to jakiś żart ,park jest i miejscem dla rowerzystów i dla piesków też .Ci którym się to nie podoba to głównie ludzie starsi .Wiele osób zwyczajnie przyjeżdza rowerami ,by napawać się urokami parku ,bądz zwyczajnie odpocząc.Co się tyczy psów,żadnych ograniczen.Pod warunkiem i tu się zgadzam całkowicie ,sprzatamy po swoich zwierzakach.Z tymi kagancami to też przesada,wystarczy ograniczyć do psów ,ktore są zaliczane do grożnych.Od wielu lat mieszkam w Norwegii.Parki i każdy kawałek przestrzeni trawiastej jest w okresie letnim ,miejscem spotkań setek ludzi i zwierzaków .Nie ma nic bardziej przyjemniejszego jak kontakt bezpośredni z Ziemią ,naszą Matką.W parku po prostu toczy się życie .Nie na ławkach ,właśnie na ziemii,na trawie.Jedni jeżdzą rowerami ,drudzy biegają ,jeszcze inni spacerują .
~oko 21-11-2012 22:10
To jest bardzo proste i oczywiste,że Park jest dla ludzi ,a Ludzie dla parku.Jesteśmy Jednią .I jeżeli będziemy wzajemnie się szanować ,mam na myśli i rowerzyści i spacerujący to będzie to naprawdę piękne miejsce dla wszystkich.Park pełen Miłości od ludzi odwzajemni na pewno swym pięknem Natury.Tak to już jest.
~Anonimus 21-11-2012 22:15
>>cerber>>rymcymcymka>> otóż np. dla matki jadącej z np dwoma małymi dzieciakami na rowerkach to może być już problem, wystarczy że któreś straci równowagę i zjedzie z chodnika na ul. Cervi na przykład prosto pod autobus... Park był od zawsze i powinien zostać dla wszystkich. Zobowiązać właścicieli piesków do zbierania kupek po swych pupilach pod rygorem kar ( jest monitoring ) i wytyczyć bezpieczne ścieżki rowerowe i po problemie !!! ;-)
~łza 21-11-2012 22:24
na swiecie promuje się jazdę rowerem ,a u nas odwrotnie .Park jest duży ,dla wszystkich wystarczy miejsca.To jest tylko ludzka złośliwosc ,brak tolerancji .Są tacy ludzie ktorym wszystko przeszkadza nawet Oni sami.Ziemia jest piękna ,Park jest piękny ,dlatego należy pięknie żyć .W zgodzie ze Sobą i z Naturą.Ehhhh
~gt 21-11-2012 22:47
A co z rodzicami małych dzieci na rowerkach? Czy nie mogą jechać obok nich? Czy muszą biec za pociechami? Mogliby jechać obok nich i nic złego by się nie działo...
~sen 21-11-2012 23:32
dzieci zostawiamy z rowerkami przed parkiem,sami wchodzimy do parku ,a dzieci niech cierpliwie czekają .To jest właśnie ten absurd.Co niektórym poprzewracało się w głowach.Co za przepisy,należy jak najszybciej wrócić do normalnosci,bo wstyd na cały swiat ,prawie:)
Bluszcz 22-11-2012 7:50
W tym roku w czasie urlopu miałem okazję być w Kołobrzegu i wydaje mi się że tamto rozwiązanie jest optymalne. Przez park prowadzi bardzo dobrej jakości ścieżka rowerowa z wydzielonymi przejściami dla pieszych i całe mnóstwo alejek tylko dla spacerowiczów. Jedni i drudzy po prostu nie wchodzą sobie w drogę. Ale czy u nas to możliwe?
~wyborca1 22-11-2012 8:13
Bardzo podoba mi się wypowiedź Pana, który opisał wykorzystanie parków w Norwegii. Park powinien żyć, a nie tylko być miejscem pieszych spacerów ( powoli bo zniszczona zostanie nawierzchnia). Nie przypominam sobie czy w regulaminie jest coś o trawnikach-fajnie byłoby na nich posiedzieć na kocykach .. Tak jest w innych krajach , a u nas jak będzie ?
~HaHa 22-11-2012 8:14
Panie Papaj sam Pan powiedział, że w Paru Zdrojowym będzie droga dla rowerzystów. Czekamy na to z niecierpliwością, ale pewnie i tak na obietnicach się zgodzi. Panie Papaj: "By żyło się lepiej...", nie?
~vem 22-11-2012 9:04
ale przecież zaznaczone było, że dzieci do lat 7 mają prawo jeździć rowerkami normalnie. I dobrze! O to już dawno pytałam , ale do dzisiaj nie mogłam uzyskać odpowiedzi. I cieszę się, że ta aleja ma powstać i od początku pisałam, że własnie trasa przy termach to najlepsze miejsce. Wszyscy krzyczący dzisiaj za nie, nawet nie zauważą tych rowerów, ale krzyczeć zawsze trzeba prawda?
~ 22-11-2012 9:25
Zawiła sprawa z tym regulaminem! Widać w tym mózgi fachowców:) Taki kawał:spotykają się 3rekiny na środku oceanu i gadają: Pierwszy mówi wiecie jakieś 2 tygodnie temu zjadłem francuza i do tej pory odbija mi się mdłymi perfumami. drugi na to, to masz dobrze, bo ja przegryzłem ruskiego i teraz w bebechu mam całą kolekcje blach, orderów itd. Na to trzeci źle wyglądający... Koledzy to wszystko, to pikuś, ja trzy dni temu pożarłem polskiego polityka z pustym mózgiem i mam problem, bo od tego czasu nie mogę się pod wodę zanurzyć!!!Taka wyporność!!!
~Do Papaja 22-11-2012 10:03
Ustępowanie kilku wrzaskliwym rowerzystom i niesłuchanie kilkuset spokojnych ludzi z Cieplic jest politycznie nierozważne. Na ulicy 1 Maja w Jeleniej Górze można jeździć rowerami i często jest bardzo niebezpiecznie. Niebezpiecznie jest wtedy, gdy rowerzyści na pełnej prędkości uprawiają slalom miedzy prowadzącymi dzieci i starszymi osobami. Do czasu! Tak też będzie w pięknym Parku Zdrojowym. Ponadto zostaną zniszczone ścieżki. Wkrótce Park będzie wyglądał jak chlew. Panie Papaj popełnił pan poważny błąd. Zlekceważył pan spokojnych spacerowiczów i naraził ich zdrowie na niebezpieczeństwo!
~qa 22-11-2012 10:04
ZADNYCH ROWERÓW I ZADNYCH PIESKÓW w parku.Hektary scieżek rowerowych wszędzie i ich ogromne koszty to chyba starczy na fanaberie kilku osób dziennie jako ich użytkowników Wiecej ich jest tylko kilka razy w roku Gdyby nie te scieżki to mielibyśmy wszystkie ulice naprawione a nie wyboiste i nie do przejścia DOSC tych wygłupów !!co to wogóle jest ?jakas sekta rowerowa czy mafia że co chca to mają ;a to ścieżki, a to przejazdy tu i tam i ciągle malo Nie chce im sie jeżdzić to niech nie walczą o nie wiadomo co.To samo z psami Ciagle mało Nienawidzę psów i nie chcę ich w parku Robia kupy obrzydliwe smierdzą, wachają łajno Sa wstrętne Kto ich lubi niech sobie hoduje je w domu i nie narzuca tej ohydy innym
~fiki 22-11-2012 13:27
nie ma o co rozdzierać szat.....niedługo park dla "dobra nas wszystkich" przejdzie w "prywatne ręce"ani psów ani rowerów ani kagańców ani starószków etc.etc.tam nie uświadczysz..... zaznaczam ,iż jestem zwolennikiem prywatyzacji ,ale prywatyzacji służby zdrowia ...park winien być otwarty 24 h dla kuracjuszy i odpoczywających ludzi ...nie dla psów i rowerów,jest dużo miejsca na świecie dla nich...w kagańce, sprzątanie i jazdę po ścieżce chyba tyko głupi uwierzy......
~do radnych 22-11-2012 14:38
Radnym pod rozwagę: Czy ścieżki w Parku Zdrojowym są przystosowane do jazdy rowerami? Jeśli nie to jakie skutki finansowe poniesie Jelenia Góra jeśli Park będzie wykorzystywany niezgodnie z projektem Parku? Zdaje się, że niezły smród przed nami!
~cerber 22-11-2012 18:29
rymcymcym kolego mówny o rzeczach realnych.Czy kiedys widziałes w parku kogoś sprzątającego po swoim piesku,bo ja w swoim dośc długim życiu jeszcze tego ne widziałem.
~tom 22-11-2012 18:43
Ale rowerzystów poruszających się drogami parku od wielu lat można było oglądać - i nic złego w związku z tym się nie działo! Czy są jakieś dane, ile rowerzyści w historii parku spowodowali wypadków? Stawiamy na turystykę w naszym regionie? Poza tym, przejazd rowerem przez drogę w okolicach przyszłego akwaparku by dostać się do Parku Norwerskiego nie będzie należał do bezpiecznych. Z głównej alei parku byłoby to o wiele łatwiejsze i BEZPIECZNIEJSZE. Samochody tam są znacznie lepiej widoczne. Potrzeba wypadku/tragedii, by do takiego wniosku doszli radni. Ciekawe ilu z nich jeździ na rowerze???
~sen 22-11-2012 19:19
Smutni są ludzie ,ktorzy są tak naprawdę dla siebie największym zagrożeniem .Nie rowerzyści ,nie pieski tylko oni sami.Przyroda jej piękno ,to już powinno ich skłonić do wzajemnej tolerancji ,szacunku wobec otoczenia.Swiat promuje zdrowe korzystanie z rowerów ,(mniej zatruwane jest środowisko)a,tutaj co niektórzy niedzielni goście zawłaszczyć chcą to co nam wszystkim się należy ,Przez małą garstkę ludzi mamy się poddać ??,mówię stanowcze NIE.Co do piesków ,tak na smyczy i sprzątamy kupy.
~oko 22-11-2012 19:26
Pytanie ,czy nasze sklepy zoologiczne są w posiadaniu czarnych reklamówek na pieskie kupy.W wielu ,bardzo wielu krajach to norma ,wychodzisz z pieskem z przywiązaną od razu czarną reklamowką i sprzątasz to co pupil narobi.Czy to coś dziwnego??nie, przecież wszystko co żyje robi kupy.Chodzi jedynie o to gdzie to robi.
~alexpand52 22-11-2012 20:44
A Skorupa może wjeżdżac do parku samochodem ...Ciekawe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group