Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4997
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zmienią paskudne oblicze Młynówki

Wtorek, 6 lipca 2010, 7:14
Aktualizacja: Wtorek, 13 lipca 2010, 8:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zmienią paskudne oblicze Młynówki
Fot. Angela
Obecnie kanał Młynówka przebiegający przez centrum miasta kojarzy się przede wszystkim ze smrodem, brudem i zaniedbaniem. Za ponad rok ma być chlubą Jeleniej Góry. Otwarto oferty w przetargu na to zadanie i wyłoniono jego wykonawcę. Koszt inwestycji to 6mln 669 tys. zł.

Odbudową kanału Młynówka wraz z zagospodarowanie terenu wokół zajmie się Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska EKO-MEL z Jeleniej Góry, które do przetargu na to zadania przystąpiło jako jedyne.

– Jest to firma, którą znamy, i która spełniła wszystkie warunki przetargowe składając ofertę z ceną 6 milionów 669 tys. zł. Miasto natomiast miało na tę inwestycję zapewnione około 7 milionów 400 tys. zł. Wyłoniona firma wykonywała dla Jeleniej Góry szereg prac, w tym odbudowę koryta rzeki Kamiennej – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze..

Jesteśmy więc pewni, że wyłoniona firma zna się na tych pracach i zrobi to naprawdę dobrze. Mamy jednego oferenta więc nie będzie też żadnych protestów i mam nadzieję, że przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac odbędzie się między 25 – 30 lipca – dodaje.

Poza odbudową udrożnieniem i oczyszczeniem kanału, EKO-MEL zagospodaruje też teren wzdłuż rzeki, gdzie pojawi się 2380 metrów ścieżek rowerowo-pieszych o bitumicznej nawierzchni. Zamontowane zostaną tam kosze na śmieci i 34 ławki parkowe, zrobione będzie oświetlenie, oznaczenia poziome i pionowe oraz nasadzone zostaną drzewa i krzewy.

Prace zakończą się 31 października 2011 roku. Pieniądze na to zadanie pochodzą z budżetu miasta oraz unijnego programu RPO. Warto przypomnieć, że kanał jest zabytkiem techniki – został wytyczony w późnym średniowieczu dla młyna, który znajdował się przy dzisiejszej ulicy Kilińskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group