Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4524
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zmiany w województwie szansą dla Jeleniej Góry?

Czwartek, 30 czerwca 2016, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 1 lipca 2016, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Zmiany w województwie szansą dla Jeleniej Góry?
Fot. Przemek Kaczałko
W zarządzie województwa dolnośląskiego doszło do zmiany. Tymoteusza Myrdę z Bezpartyjnych Samorządowców zastąpiła Iwona Krawczyk, była prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze, która zdaniem prezydenta Marcina Zawiły, może otworzyć szansę dla rozwoju naszego miasta.

- Pani Krawczyk, która została teraz wicemarszałkiem pochodzi z miasta, które w nazwie ma słowo „góra”. W związku z tym to nas łączy. Jest stosunkowo blisko, współpracowaliśmy. Geograficznie i personalnie jest nam bliżej – powiedział prezydent Jeleniej Góry o pochodzącej z Czadrowa, ale związanej z Kamienną Górą nowej zastępczyni marszałka.

- Politycznie wraca Platforma Obywatelska, dla nas jest to bardzo istotne. Po ruchu, który zrobił Cezary Przybylski występując z grupą radnych sejmikowych z PO, łącząc się z Bezpartyjnymi Samorządowcami, to my – jako Jelenia Góra – byliśmy niezauważalni w Sejmiku przez zarząd województwa – stwierdził wiceprezydent Jerzy Łużniak. - Dzisiaj jest szansa, że będzie inne spojrzenie i bliżej jest nam do Iwony Krawczyk. Prywatnie – ja i prezydent - znamy się dobrze z panią wicemarszałek. Mam nadzieję, że taka współpraca będzie, pogratulowaliśmy wczoraj i zostało to dobrze przyjęte przez panią marszałek. Liczymy na lepsze spojrzenie na Jelenią Górę, że nie będzie już pomijana przy projektach realizowanych przez Urząd Marszałkowski – dodał pierwszy zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group