Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8229
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiany w finansowaniu sportu

Środa, 27 listopada 2019, 8:20
Aktualizacja: Piątek, 29 listopada 2019, 7:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zmiany w finansowaniu sportu
Fot. Przemek Kaczałko
Władze miasta planują zmianę uchwały w sprawie określenia warunków i trybu finansowania zadania własnego Miasta Jelenia Góra w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu. Jak widać w projekcie budżetu miasta na przyszły rok, pieniędzy nie będzie więcej, a podmiotów, które będą mogły się o nie ubiegać – przybędzie. Decyzję podejmą radni w najbliższy piątek.
Celem niniejszej uchwały jest chęć uaktualnienia warunków i trybu finansowania zadania własnego Miasta Jelenia Góra w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu, poprzez udzielanie dotacji dla klubów sportowych na realizację celów publicznych określonych w uchwale - podkreślają autorzy projektu.
Przedmiotowa dotacja wpłynie na poprawę warunków uprawiania sportu i umożliwi prowadzenie szkolenia sportowego na najwyższym poziomie. Poprzednia uchwała Rady Miejskiej Jeleniej Góry umożliwiała przyznawanie dotacji dla klubów sportowych uczestniczących w rozgrywkach ligowych (grach zespołowych). W związku z ciągłymi zmianami przepisów regulujących przyznawanie dotacji w trybie przewidzianym w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uzasadnionym jest podjęcie nowej uchwały dotyczącej sprzyjania rozwojowi sportu. Nowa uchwała umożliwi udział w naborze wniosków wszystkim stowarzyszeniom sportowym prowadzącym działalność szkoleniową - argumentują władze miasta.

Założeniem Wydziału Sportu i Turystyki jest umożliwienie ubiegania się o wsparcie nie tylko przedstawicielom sportów drużynowych (ligowych), ale też pozostałym, jednak nie idą za tym dodatkowe pieniądze (na sprzyjanie rozwojowi sportu zapisano w projekcie budżetu na 2020 rok kwotę 1 940 000,00 zł).

W trakcie wczorajszego (26.11) posiedzenia Komisji Sportu i Młodzieży radny Zbigniew Ładziński sprzeciwiał się rzekomemu faworyzowaniu jednego z klubów piłkarskich. Radny uważa, że MKS Karkonosze mają monopol na nowe boisko treningowe przy ul. Złotniczej, a inne kluby nie są do niego dopuszczane. W odpowiedzi usłyszał, że nie jest to prawdą, a ponadto Karkonosze to jedyny klub, który nie ma dedykowanego boiska w odróżnieniu do większości pozostałych oraz co ważne - ma znacznie więcej grup młodzieżowych, w najwyższych szczeblach rozgrywek związkowych. Dla przykładu - KS Orlik ma boisko przy ul. Ogińskiego, KKS przy Paulinum, Chojnik w Parku Norweskim (korzysta z niego również Victoria, która nie ma grup młodzieżowych), a Pub Gol przy ul. Nowej na Osiedlu Czarne. Karkonosze to jedyny klub bez dedykowanego boiska, z największą liczbą trenujących dzieci i młodzieży - a jednak bez własnej bazy, więc decyzją prezydenta jako klub wiodący ma najwięcej przyznanego czasu na bocznym boisku przy Złotniczej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
2
9%
Smuci
0
0%
Złości
18
78%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group