Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6531
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zmiany w architekturze

Środa, 23 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 17:50
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Naczelnik wydziału architektury i budownictwa zrezygnował ze stanowiska. Odszedł na własną prośbę, ale starosta nie starał się go zatrzymać. To nie jedyne zmiany w tym wydziale: dwóch pracowników przesunięto do innych wydziałów. Wszystkie decyzje to efekt kontroli i osobistego nadzoru starosty nad powiatową architekturą.

W swoim podaniu o rozwiązanie umowy o pracę były naczelnik nie podał żadnego powodu takiej decyzji. Starosta mówi, że o powód się nie pytał, tylko przyjął rezygnację, i już ogłosił konkurs na nowego szefa wydziału.

- Może naczelnik nie wytrzymał psychicznie nagonki, jaką na niego zrobiono? - zastanawiał się głośno starosta Andrzej Tyc - Nie można przecież tego wykluczyć. Faktycznie, na kontroli stwierdziłem pewne wydłużanie procesu wydawania decyzji, stąd między innymi decyzje personalne dotyczące pracowników wydziału.

Przypomnijmy, przed dwoma miesiącami grupa kilku inwestorów zarzuciła wydziałowi i starostwu celowe wstrzymywanie inwestycji, poprzez przedłużanie procedur i stosowanie przesadzonych wymogów. Padały nawet sformułowania, że w innych częściach kraju z czymś takim się nie spotykają. Po burzliwym spotkaniu starosta postanowił objąć wydział bezpośrednim nadzorem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group