Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5595
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmagania fighterów w Jeleniej Górze

Wtorek, 3 listopada 2015, 11:23
Aktualizacja: Środa, 4 listopada 2015, 20:48
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Zmagania fighterów w Jeleniej Górze
Fot. użyczone
W ostatni dzień października odbył się w stolicy Karkonoszy Ogólnopolski Turniej Shidokan dla dzieci i Liga K1 dla młodzieży. W imprezie wystartowało ponad 180 fighterów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

Zawodnicy reprezentowali następujące kluby: Lubawka- Oyama Karate, Gwardia- Jelenia Góra, Shidokan Wojcieszów, Shidokan Mysłakowice, Shidokan Bolków, Contender Kamienna Góra, Vorenus Jawor, Prych Team- Legnica, Armia- Polkowice, Berserkers Team Jelenia Góra, Kick-Fighter Zgorzelec, Fighter Klub Świdnica, Kick Boxing Fighter Nowa Sól, Wataha –Ząbkowice Śląskie, Champion- Wojcieszów, Kick-Fighter Lubań, Fight Hobby Kyokushin Legnica, Malinowski Team- Żary-Żagań oraz Shidokan Jelenia Góra.

W godzinach rannych turniej rozpoczęło 93 najmłodszych zawodników, którzy rywalizowali w konkurencji sumo-grappling, w wieku od 4 do 12 lat z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Dla większości był to pierwszy występ w ringu i przy tak licznej publiczności. Najwięcej emocji wzbudziły pojedynki 5-6 latków, którzy wzrostem dosięgali jedynie do drugiej liny ringu. Każdy z uczestników otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Trenerzy i współorganizatorzy otrzymali pamiątkowe upominki i podziękowania.

Wyniki jeleniogórskich zawodników, którzy zwyciężyli w poszczególnych kategoriach wagowych i wiekowych:
- Jakub Pietrzyk I m-ce,
- Sebastian Stasiak – I m-ce,
- Wiktor Kwapisz II m-ce,
- Julia Grabowicz II mce,
- Alex Zlenicki III m-ce,
- Hubert Sztac II m-ce,
- Mateusz Mizera I m-ce,
- Gunar Gerula I m-ce,
- Milan Ligiżyński III m-ce,
- Jaś Wawrzyniak II m-ce,
- Nikola Janicka I m-ce,
- Kacper Antoniewski II m-ce,
- Mateusz Antoniewski I m-ce,
- Roksana Grzywacz I m-ce,
- Krzysztof Pęczek I m-ce,
- Krzysztof Boroń IV m-ce,
- Zuzanna Kiwak I m-ce
- Jesica Kiwak II m-ce,
- Julia Kwiatkowska II m-ce,
- Kacper Rola I m-ce,
- Mateusz Szkoła III m-ce,
- Krzesimir Cymera I m-ce,
- Aleksander Łasek III m-ce,
- Oliwer Cieślik II m-ce,
- Filip Sikora II m-ce,
- Jakub Przywara IV m-ce,
- Aleksandra Baran III m-ce,
- Julia Sobolewska II m-ce

Kolejna impreza z udziałem najmłodszych fighterów już na początku grudnia– Bieg Samuraja.

W godzinach popołudniowych odbyła się Liga w formule K -1 Rules dla początkującej i średnio-zaawansowanej i zaawansowanej młodzieży. Jeleniogórski klub reprezentowało 15 zawodników. Dla niektórych zawodników był to pierwszy występ w ringu. Pojedynki toczyły się na zasadach K1 Rules (2rundy x 2 minuty). Dla trenerów wynik walk był mniej znaczący, chodziło głównie o sprawdzenie swoich zawodników pod kątem technicznym, kondycyjnym oraz odporności na stres. Taka konfrontacja pozwoliła na ocenienie swoich fighterów pod kątem dalszych startów w turniejach ogólnopolskich i zagranicznych. Dla zaawansowanych zawodników był to dobry sprawdzian przed zbliżającymi się zawodowymi galami i turniejami kick-boxingu.

Wyniki walk naszych zawodników:
wygrane: Kacper Stemplewski, Szajkowski Kacper, Furman Mateusz,
remisowe: Marcin Kruza, Jarek Idzik, Bartek Gul, Krzysiek Rudyk, Siergiej Duragin, Krzysiek Zajączkowski, Paweł Kaczmarczyk,
przegrane: Malwina Cembala, Dominik Nowak, Krzysiek Pawłowski

W związku na duże zainteresowanie imprezą Klub Shidokan Jelenia Góra planuje zorganizowanie ponownie takiej imprezy w styczniu 2016 roku. Ogólnopolski Turniej Shidokan odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz wsparciu: MOS-u Jelenia Góra, reklam BONIO, firmy Dragon-Sports. Kolejny start zawodników Shidokan Jelenia Góra w listopadzie na zawodowych galach K-1 w Niemczech - Wenden i w Polkowicach oraz Mistrzostwach Śląska w Gliwicach.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group