Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8833
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Złoty Widok znów urzeka

Piątek, 24 kwietnia 2020, 6:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 6:13
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Złoty Widok znów urzeka
Fot. UM Szklarska Poręba
Z zachowaniem ograniczeń wymuszonych zapobieganiem rozprzestrzenienia się koronawirusa wczoraj (23.04) odbyło się otwarcie odnowionej platformy widokowej na Złotym Widoku w Szklarskiej Porębie.

W kameralnej uroczystości wzięli udział: burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf, przewodniczący Rady Miasta Janusz Lichocki, wykonawca platformy Stanisław Szewczyk z Podgórzyna oraz prezes Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze Piotr Gryszel.

Złoty Widok w Górach Izerskich, miejsce doskonale znane każdemu miłośnikowi pięknych widoków, ma teraz bezpieczny i funkcjonalny taras widokowy z ławkami, leżakami, a przede wszystkim z mocnymi zabezpieczeniami. Wartość inwestycji to około 550 tysięcy złotych.

Platforma widokowa na Złotym Widoku zrealizowana została w ramach projektu pn. „Wieże widokowe, punkty widokowe i trasy turystyczne w przygranicznych górach”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu IINTERREG V-A REPUBLIKA CZESKA-POLSKA, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Głównym celem projektu jest zwiększenie odwiedzalności polsko-czeskiego pogranicza w Euroregionie Nysa poprzez wykorzystanie potencjału Gór Izerskich i zachodniej części Karkonoszy. Miasto Szklarska Poręba jest jednym z partnerów projektu, którego liderem jest Miasto Albrechtice w Górach Izerskich.

W ramach realizacji projektu po stronie polskiej powstanie łącznie pięć platform widokowych: nad Zakrętem Śmierci, na Złotym Widoku, na Zbójeckich Skałach, na Skale Karczmarz przy dworcu kolejowym przy ul. Dworcowej. Po stronie czeskiej powstaną dwie wieże widokowe, za których przygotowanie odpowiedzialne jest miasto Albrechtice v Jizerských Horách.

Twoja reakcja na artykuł?

46
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
124
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group