Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6416
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złoto Cieślińskiego w prestiżowym turnieju

Wiadomości: Rzeszów
Poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:14
Aktualizacja: 22:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
31 stycznia br. reprezentacja Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai sensei Piotra Cieślińskiego walczyła w międzynarodowym turnieju Open Carpathia Cup, który odbył się w Rzeszowie. W zawodach wystartowało około 400 zawodników z 8 krajów – Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Szwecji i Austrii.

Turniej został rozegrany w kategoriach wiekowych - dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów. W tym turnieju rokrocznie startują czołowi karatecy z Europy, niezależnie od uprawianego stylu.

Złoto w kategorii seniorów wywalczył Rafał Cieśliński - brat sensei Piotra. Dwie walki Cieślińskiego z Polakami, następnie wymagający pojedynek z Węgrem i na końcu finał z utytułowanym Białorusinem - tak w skrócie można opisać ciężką drogę po złoto jeleniogórskiego zawodnika. Cieśliński zawalczył w seniorach w najbardziej prestiżowej formule bez ochraniaczy, a jego oponenci to zwycięzcy międzynarodowych turniejów. Warto podkreślić, że jeleniogórzanin był jedynym Polakiem, który stanął na podium w tej kategorii.

Natomiast w kategorii młodzików Paulina Włodarczyk pierwszą walkę wygrała z Litwinką, a drugą walkę ze Szwedką doprowadziła do remisu. Poprzez wskazanie sędziego maty Włodarczyk musiała uznać wyższość oponentki, która zwyciężyła całą kategorię w pięknym stylu.

Anna Półtorak przegrała pierwszą debiutową walkę w open seniorek z utytułowaną Agatą Kaliciak (brązową medalistką Mistrzostw Europy) poprzez wskazanie sędziów.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wygrana Rafała ugruntowuje jego pozycje w środowisku karate w Polsce i Europie. Pod koniec ubiegłego roku zdobycie tytuł Mistrza Polski Polskiego Związku Karate, a teraz wszystkie wygrane walki przez wazari z tak dobrymi oponentami, to jest wyczyn - komentuje sensei Piotr Cieśliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~rozbawiony 18-02-2015 17:47
haha jak zwykle Pan "Prezes" Piotr opowiada piekne bajki, by zyskać na sławie:) Jaki prestiżowy turniej? Taki na którym startuja początkujący zawodnicy?? Jacy zawodnicy rangi europejskiej?? Co to za bzdury ja sie pytam?? Nie można napisać, że chłopak wygrał zwykły turniej regionalny nie robiąc z tego Mistrzostw Świata?? W tym roku osada turnieju była mniej niż marna,w szczególności w kategorii lekkiej, gdzie nie wystąpił żaden czołowy Polak!! Poczekajmy na porządny turniej, w którym młody Cieśliński zmierzy sie z rzeczywistoscią i ciekawe co wtedy wymyśli jego wielki brat dla prasy:)
~ehhh 19-02-2015 7:13
Tylko na głupie docinki stać Pana. Pewnie Pana zawodnicy startują TYLKO na "prestiżowych" zawodach po trzech zawodników na kategorie.
~~ 19-02-2015 9:55
wiadomo chyba o którego Pana chodzi. Czemu jest taka nagonka na Cieślinskiego? Co do zawodow, zawodnikow bylo 16 w kategorii. Nie bylo mocnej obsady? W finale byl Białorusin, zwyciezca poprzedniej edycji, ktory pokonał wszystkich utytułowanych Polakow, wiec prosze nie opowiadac glupot.
~Prawdax 19-02-2015 12:03
Dlaczego na tym turnieju nie pojawili się jeleniogórscy karatecy oprócz braci cieślińskich? dlaczego Ci pseudo karatecy którzy omijają mocne turnieje nie startują w głównych turniejach polskiego związku Karate? Dlaczego boją się weryfikacji swoich "japońskich" stopni przed komisja w polskim związku? Narobiło się zadymy i prawda wyszła na jaw - ludzie w Jeleniej gorze byli oszukiwani przez wiele lat po zamknięciu Kyokushinu w latach 90. Cieśliński reaktywował Kyokushin, mało tego w październiku zdaje egzamin w Tokio na stopień 2 dan. Nikt w Jeleniej Gorze nie otrzymał takiej nominacji i nie zdawał egzaminu w Tokio! Proszę przemyśleć całą tą nagonkę i maskowanie wieloletniego wpuszczanie młodych ludzi w "maliny" przez środowisko pseudo karateków. Wstyd i jeszcze raz wstyd wirtualni karatecy
~rozbawiony 19-02-2015 12:19
~ehh i ~~.....mylicie sie, lub mylisz(dla spostrzegawczych komentarze pisała jedna osoba). Cały czas myslicie, że to Pan M. bawi sie w pisanie komentarzy i bawicie się w głupie odpowiedzi, a tymczesem robi to zupełnie kto inny. Co do turiejów 3 osobowych to p. Cieśliński najlepiej je zna...dal przypomnienia jego wychowanka "zdobyła" braż na ME przegrywajac jedyna walke pólfinałowa,bo w kategorii miała 3 zawodniczki.Bravo!! ~Prawda. Nie ma żadnej nagonki na Cieślińskiego.Jest tylko próba uświadomienia zwykłym ludziom jakie bajki opowiada Cieśliński. Widać, że Ty jesteś znawca....i wiesz,że ten turniej był dla organizacji której członkiem jest tylko klub Cieślińskiego. Reaktywawał?? Że co?? No prosze Cie, nazwij go jeszcze zbawicielem.
~rozbawiony 19-02-2015 12:22
Dla Twojej wiadomości kyokushin nigdy nie istniał na dobre w Jeleniej Górze i nigdy nie został zamkniety. Cieśliński prowadzi klub należący do Shinkyokushinu, wiec o czym Ty gadasz. Egzamin??A co to ma do rzeczy?? NIe wypowiadaj sie na temat pseudo znawców, jak sam nim jestes!!
~why 19-02-2015 17:38
No tak zdobyć trzecie miejsce w ME na trzy zawodniczki to jest sukces medal jak w banku :)
~old boy 19-02-2015 20:38
Kolega ROZBAWIONY ma kiepskie informacje na temat kyokushin w jelonce,taki klub powstał w Jeleniej już 1976 roku przy ZNP .Niestety po wielu latach rozpadł się,to wszystko co się dzieje teraz jest pokłosiem tamtego klubu
~.. 20-02-2015 14:16
..
~lollo 20-02-2015 23:04
http://www.karate-budokan.pl/obr.php?n=5330.jpg&r=normal

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group