Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5020
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rzeszów: Złoto Cieślińskiego w prestiżowym turnieju

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:14
Aktualizacja: 22:21
Autor: Przemek Kaczałko
Rzeszów: Złoto Cieślińskiego w prestiżowym turnieju
Fot. użyczone
31 stycznia br. reprezentacja Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai sensei Piotra Cieślińskiego walczyła w międzynarodowym turnieju Open Carpathia Cup, który odbył się w Rzeszowie. W zawodach wystartowało około 400 zawodników z 8 krajów – Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Szwecji i Austrii.

Turniej został rozegrany w kategoriach wiekowych - dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów. W tym turnieju rokrocznie startują czołowi karatecy z Europy, niezależnie od uprawianego stylu.

Złoto w kategorii seniorów wywalczył Rafał Cieśliński - brat sensei Piotra. Dwie walki Cieślińskiego z Polakami, następnie wymagający pojedynek z Węgrem i na końcu finał z utytułowanym Białorusinem - tak w skrócie można opisać ciężką drogę po złoto jeleniogórskiego zawodnika. Cieśliński zawalczył w seniorach w najbardziej prestiżowej formule bez ochraniaczy, a jego oponenci to zwycięzcy międzynarodowych turniejów. Warto podkreślić, że jeleniogórzanin był jedynym Polakiem, który stanął na podium w tej kategorii.

Natomiast w kategorii młodzików Paulina Włodarczyk pierwszą walkę wygrała z Litwinką, a drugą walkę ze Szwedką doprowadziła do remisu. Poprzez wskazanie sędziego maty Włodarczyk musiała uznać wyższość oponentki, która zwyciężyła całą kategorię w pięknym stylu.

Anna Półtorak przegrała pierwszą debiutową walkę w open seniorek z utytułowaną Agatą Kaliciak (brązową medalistką Mistrzostw Europy) poprzez wskazanie sędziów.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wygrana Rafała ugruntowuje jego pozycje w środowisku karate w Polsce i Europie. Pod koniec ubiegłego roku zdobycie tytuł Mistrza Polski Polskiego Związku Karate, a teraz wszystkie wygrane walki przez wazari z tak dobrymi oponentami, to jest wyczyn - komentuje sensei Piotr Cieśliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group