Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14367
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złote gody jedenastu par

Czwartek, 14 kwietnia 2022, 17:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Złote gody jedenastu par
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (14.04) w Teatrze Norwida 11 par z Jeleniej Góry otrzymało medale za wieloletnie pożycie małżeńskie, które przyznawane są przez Prezydenta RP na wniosek zainteresowanych. Wyróżnienia osobom, które w miłości żyją razem od co najmniej 50 lat wręczał prezydent Jeleniej Góry.
Na pewno nie jest łatwo, ale ludzie żyją ze sobą na dobre i złe. Są chwile miłe, dobre, ale też trudne, jak w czasie chorób. Cieszymy się, że możemy razem wytrwać - mamy wspaniałych synów, synowe, 4 wnuków i często spotykamy się w gronie rodzinnym. Pomagamy sobie wzajemnie i cieszymy się życiem - powiedziała Agnieszka Ładzińska. - Myślę, że to dobry przykład dla młodych. Przecież przez 50 lat życie nie było usłane różami - były choroby, ale wspieramy się wzajemnie. Cieszymy się, że mamy wspaniałe dzieci, synowe i wnuki - mamy nadzieję, że będą brać z nas przykład i również będą obchodzić takie jubileusze - dodał Zbigniew Ładziński, który wraz z żoną cieszy się, że uroczystość nabrała pięknej oprawy w Teatrze Norwida.

Podczas spotkania małżeństwom i ich rodzinom towarzyszyła muzyka wykonywana przez artystów z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Były medale, kwiaty i odnowienie przysięgi małżeńskiej.

To radość dla tych par małżeńskich, ale też dla prezydenta miasta. 50 lat to wydaje się dużo, ale dla nich to chwila - powiedział Jerzy Łużniak, który dzięki nowej oprawie złotych godów (po raz drugi uroczystość odbyła się w teatrze) chce nadać wydarzeniu jeszcze większą doniosłość.

Medale za złote gody otrzymali: Janina Giersz-Szulecka i Janusz Szulecki, Agnieszka Ładzińska i Zbigniew Ładziński, Danuta Śliwińska i Zbigniew Śliwiński, Krystyna Buczek i Jan Buczek, Grażyna Chwałek i Andrzej Chwałek, Halina Głuszek i Ryszard Głuszek, Janina Rzewuska i Zdzisław Rzewuski, Barbara Iwańska i Jerzy Iwański, Aleksandra Kłyszyńska i Piotr Kłyszyński, Barbara Górska i Jerzy Górski oraz Krystyna Łuka i Józef Łuka.

Twoja reakcja na artykuł?

72
76%
Cieszy
3
3%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
3
3%
Złości
11
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
438
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group