Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8055
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złota Paka Buziaka. Po sukces na kredyt?

Wtorek, 21 września 2010, 12:24
Aktualizacja: Środa, 22 września 2010, 7:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Złota Paka Buziaka. Po sukces na kredyt?
Paka Buziaka na placu Ratuszowym: 30 maja 2010 roku.
Fot. TEJO
Triumfem i pierwszym miejscem zakończył się dla jeleniogórskiej Paki Buziaka Ogólnopolski Festiwal Piosenki Lwowskiej w Krakowie. Impreza odbyła się w miniony weekned. Z królewskiego miasta grupa przywiozła także wyróżnienie i zaproszenie do Norymbergi na spotkanie z miejscową Polonią. Miasto nie znalazło środków, aby ułatwić wyjazd młodym artystkom. – Daliśmy dwa tysiące złotych – ripostuje Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

– Redaktorka naczelna Polskie Rozgłośni Radia „Lwowska Fala” okrzyknęła zespół najlepszą w Polsce młodzieżową grupą śpiewającą piosenki lwowskie – poinformował nas założyciel i opiekun Paki Buziaka Wiesław Kowalewski z Młodzieżowego Domu Kultury. – Zostaliśmy zaproszenie na Światowe Spotkanie Kresowian, które odbędzie się w Częstochowie – dodaje.

Paka Buziaka po kilku bisach na koncercie w Krakowie, wystąpiła także jako suport przed recitalem Przybylskiej i Tylmana. Podbiła serca publiczności. Skutek: Stowarzyszenie Leopoldis – Cracovia – Nuernberg zaprosiło jeleniogórzanki do Norymbergi, na cykl koncertów dla miejscowej Polonii. Dziewczęta już były na podobnym tournée w Wiedniu.

Tych splendorów i oklasków mogłoby jednak nie być, gdyby grupa sama nie zorganizowała sobie transportu. – Pojechaliśmy z prywatnym przewoźnikiem. Na kredyt – mówi Wiesław Kowalewski. Jego zdaniem miasto odmówiło bowiem wsparcia tłumacząc się brakiem pieniędzy. Marek Obrębalski prostuje mówiąc, że podpisał decyzję o przyznaniu MDK dwóch tysięcy złotych na wyjazdy zespołu.

– Robimy wszystko dla promocji Jeleniej Góry, dziewczęta angażują się śpiewając bez żadnych profitów na imprezach lokalnych – tłumaczy opiekun Paki Buziaka. Młode artystki z MDK oraz ich lider liczą na życzliwe spojrzenie odpowiedzialnych za promocję i kulturalny wizerunek Jeleniej Góry przy wyjeździe do Norymbergi. Potwierdzenie pokrycia kosztów dotarło do MDK dziś po publikacji tekstu, cała sprawa więc jest już wyjaśniona.

Zespół Paka Buziaka (Natalia Kowzan, Malwina Bogdan, Emilia i Joanna Kowalewskie oraz Dagmara Witkowska) odnotował ostatnio sporo sukcesów. Paka przywiozła także I Nagrodę Festiwalu Piosenki Ekologicznej EKO-SONG 2010. Tam też zespół zdobył puchar od Toyoty. Przypomnijmy także, iż Paka Buziaka wygrała jedną z nagród na majowym Festiwalu Piosenki Lwowskiej i Kresowej TA JOJ. Wystąpiła podczas XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Pomocna Dłoń”. Wzięła też udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Agnieszki Osieckiej „Oceany 2010”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group