Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9524
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Złodzieje w pociągach

Środa, 17 listopada 2021, 8:09
Autor: WAC
Region: Złodzieje w pociągach
Fot. CBŚP
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Straży Ochrony Kolei rozbili gang, którego członkowie w różnych rejonach Polski, w tym na Dolnym Śląsku okradali pasażerów pociągów.

Od kilku lat w pociągach relacji Świnoujście – Przemyśl, Świnoujście – Warszawa, Zielona Góra – Warszawa, na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego działała zorganizowana grupa przestępcza, której członkowie okradali podróżnych podczas snu. Ich łupem padały głównie pieniądze znajdujące się w podręcznych saszetkach, a także bagaże.

Według funkcjonariuszy, sprawcy dokonywali również rozbojów na podróżnych doprowadzając ich wcześniej do stanu upojenia alkoholowego. Z zebranego materiału wynika, że niektórzy z pokrzywdzonych tracili przytomność po poczęstowaniu przez gangsterów napojami, do których dosypano leki nasenne. Ofiarami gangu padali głównie obcokrajowcy, gdyż gangsterzy uważali, że w takiej sytuacji przestępstwa nie zostaną zgłoszone organom ścigania. Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu byli także agresywni wobec konduktorów, których próbowano zastraszyć groźbami. Podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mieszkaniec Warszawy, 30-letni Robert B.

Do zatrzymania czterech podejrzanych o udział w gangu doszło w jednym z hoteli w województwie wielkopolskim. Kolejnych trzech ujęto w ich mieszkaniach. Podczas przeszukań miejsc pobytu oraz rzeczy podejrzanych zabezpieczono środki farmakologiczne i narzędzia najprawdopodobniej wykorzystywane podczas dokonywania przestępstw. Przejęto także monety kolekcjonerskie oraz pieniądze w różnej walucie: polskiej, ukraińskiej i euro.

W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów oraz kradzieży szczególnie zuchwałych. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Prowadzący śledztwo nie kończą na tym współpracy ze Strażą Ochrony Kolei i przewoźnikiem oraz zapowiadają kolejne działania. Jednocześnie zwracają się z apelem do osób, które padły ofiarą w pociągach dalekobieżnych, a nie zgłosiły tego faktu organom ścigania, o kontakt z policjantami CBŚP pod numerem telefonu (+48) 477 218 984.

Twoja reakcja na artykuł?

34
71%
Cieszy
4
8%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
8
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
611
maksymalnie 150
84%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group