Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9044
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Złodziej rowerów w potrzasku

Wtorek, 7 lipca 2009, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: TEJO
Upatrywał jednoślady pozostawione bez zabezpieczenia i kradł je bez skrupułów. Pojazdy sprzedawał znaczenie poniżej ich wartości, a uzyskane pieniądze przepijał i przejadał. Mowa o 19–letnim przestępcy z Kowar, którego zatrzymała policja.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna specjalizował się głownie z kradzieżach rowerów. Kradł te, które właściciele pozostawiali bez zabezpieczenia i nadzoru. Jego ostatnim łupem padł rower górski, wyczynowy o wartości 2000 zł.

Jednoślady sprzedawał różnym osobom poniżej ich wartości. Zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczał na alkohol i jedzenie. Mężczyzna został zatrzymany w opuszczonej altance w Mysłakowicach, gdzie ukrywał się przed policją. Jak się później okazało, 19-latek był również poszukiwany na podstawie nakazu do dobycia kary pozbawienia wolności za kradzieże w Lublińcu – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci ustalają pokrzywdzonych. 19-latkowi za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Jak się ustrzec przed kradzieżą roweru?
Na pewno pomoże solidne zabezpieczenie, które bez kłopotu można nabyć w sklepach rowerowych. Raczej należy zrezygnować z cienkich „łańcuchów”, które bez kłopotu można przeciąć choćby nożycami do cięcia żywopłotu. Pomocne może być też oznakowanie jednośladu i wpis do policyjnej bazy danych. Ale i tu mogą zdarzyć się przypadki kuriozalne. Jak nam powiedziała specjalistka ds. prewencji Danuta Razmysłowicz, zdarzyło się, że znakowała rower, który już miał naniesiony numer. Po sprawdzeniu okazało się, że wcześniej został skradziony, a nowy właściciel niczego nie świadomy kupił pojazd z drugiej ręki po okazyjnej cenie... Dlatego też na okazje trzeba bardzo uważać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group