Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 8870
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zło i dobro w kadrze

Piątek, 23 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2007, 15:37
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Zło i dobro w kadrze
Fot. Dudyński
Niektóre kontrowersyjne, ale wszystkie fascynujące fotografie Piotra Komorowskiego można od czwartku oglądać w Galerii Biura Wystaw Artystycznych.

– To opowieść o dwoistej ludzkiej naturze, w której pojawia się zarówno zło, jak i dobro. To także opowieść o błądzeniu duszy w drodze do rozpoznania jednego i drugiego – napisała o wystawie w jej katalogu Elżbieta Łubowicz.

– Zdjęcia opowiadają o wędrówce w poszukiwaniu prawdy egzystencjalnej, będącej czymś więcej niż wiedzą. W silnym strumieniu jawnie sztucznego światła zjawiają się sceny wyrwane ze środka różnych fantastycznych opowieści, nie łączące się ze sobą w żadną fabułę. Wydają się istnieć tylko przez chwilę, jako projekcja rzucona w trójwymiarową przestrzeń – czytamy dalej.

Wśród prac są zarówno krajobrazy jak i uwiecznione na papierze postacie. Wszystkie sfotografowane w wielkim stylu. Komorowski znany jest z uwielbienia detalu, który jednocześnie stanowi nierozłączalną część ogólnej całości jego dzieła.

– Poprzez liczne obrazy przepełnione bardziej światłem niż mrokiem i wskazujące na szansę odrzucenia zła oraz skierowania się ku dobru, ta „galeria portretów” czy „talia kart”, zobaczona jako całość, niesie w swoim wyrazie nadzieję. Ta nadzieja ufundowana została na wierze w większą moc Dobra niż siła zła – kończy E. Łubowicz.

Warto te zdjęcia zgromadzone na wystawie "Personifikacje" zobaczyć w Galerii BWA, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17. 00 a w soboty – 10:00-16:00 do 19 kwietnia.

Piotr Komorowski jest artystą fotografikiem, wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, WSW "afa" we Wrocławiu, EAF w Warszawie oraz Międzynarodowego Forum Fotografii we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group