Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6987
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra / region: Złapie cię fotoradar, nie licz na pouczenie

Niedziela, 23 sierpnia 2009, 6:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 20:36
Autor: Angela
Jelenia Góra / region: Złapie cię fotoradar, nie licz na pouczenie
Fot. Angela
Przekroczenie prędkości zarejestrowane na fotoradarze to wykroczenie, za które prawo przewiduje nie tylko kary, ale też pouczenia, których policja nie stosuje – skarżą się kierujący. Dlaczego tak jest i czy funkcjonariusze nie nadużywają swoich praw nagminnie wlepiając mandaty? – pytają. Naczelnik wydziału ruchu drogowego policji ripostuje – pouczeń nie stosujemy, bo są nieskuteczne.

ak mówi asp. szt. Krzysztof Brodowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, o efektach pouczeń oraz kulturze jazdy kierujących, mówią policyjne statystyki z fotoradarów.

W lipcu to urządzenie odnotowało ponad 400 pojazdów, których kierowcy popełnili wykroczenia przekraczając dozwoloną prędkość nawet o 100 procent. W porównaniu do czerwca to wzrost niemal o 50 procent. Tylko jednego dnia ubiegłego tygodnia fotoradar „zrobił zdjęcia” 45 szalejącym na drogach.

- Pouczać możemy tych, którzy przekroczą prędkość od 5 do 10 km na godzinę – mówi asp. szt. Krzysztof Brodowski. Natomiast fotoradary ustawiane są z pewną tolerancją. Ci, których to urządzenie zarejestruje, mają na swoim koncie poważne przekroczenie prędkości. Pobłażając takim kierowcom narażalibyśmy innych uczestników ruchu.

Taka odpowiedź to argumenty, które przemawiają za przyznaniem policjantom racji. Dla tych natomiast, którzy nie mogą się z tym pogodzić, rada jest prosta – wolniejsza jazda i zwracanie uwagi na znaki. Przypominamy, że jeleniogórscy policjanci dysponują jednym fotoradarem, który jest systematycznie przekładany do stałych puszek stojących przy ulicach Wolności, Spółdzielczej, Jana Pawła II, Wincentego Pola i Wrocławskiej. Nigdy nie wiadomo, w którym miejscu fotoradar danego dnia zostanie umieszczony. Warto o tym pamiętać, bo za zbyt szybką jazdę można zapłacić mandat do 500 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group