Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6062
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zjedli mega–śniadanie

Czwartek, 4 grudnia 2008, 20:31
Aktualizacja: 23:22
Autor: Ania
Jelenia Góra: Zjedli mega–śniadanie
Fot. komor
„Zamień bułę na brokułę”, pod tym hasłem uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Gotowania i Jedzenia, którego głównym celem jest walka z otyłością. Młodzi kucharze przygotowali z tej okazji zdrowe i pożywne śniadanie, którego hitem okazało się własnej roboty masło.

W ramach obchodów młodzież przygotowała także gazetki dotyczące zdrowia oraz uczestniczyła w specjalnie przygotowanym quizie. Ich zaangażowanie podkreślali także pedagodzy.
– Miałam sporo obaw dotyczących organizowanych przez nas obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Gotowania i Jedzenia – powiedziała nauczycielka, Agnieszka Krasicka–Mysłek - problem stanowiła żywność, która jest teraz bardzo droga, a nie chcieliśmy obciążać uczniów dodatkowymi kosztami. Wysłałam więc prośby do 40 firm o wspomożenie nas datkami w postaci mleka, mąki, dżemu, miodu czy chleba.. Zgłosiły się tylko dwie. Na szczęście nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, sami zorganizowali niezbędne produkty, a efekty mogliśmy podziwiać.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jeleniej Górze. – Zależało nam na tym, żeby w tej imprezie uczestniczyli przyszli kucharze, bo to oni w przyszłości będą współtworzyć polską kuchnię – powiedziała Danuta Mysłek, z Sanepidu.
– Zdecydowanie bardziej od nauki teorii wolimy zajęcia praktyczne, bo podczas nich możemy przekonać się jak naprawdę będzie wyglądała nasza praca, cieszymy się więc, że w naszej szkole zorganizowano obchody dnia zdrowego jedzenia i gotowania – mówili uczniowie z ZSLiU.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group