Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9268
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zimowisko w MDK pełne atrakcji i radości

Sobota, 2 lutego 2013, 9:03
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2013, 7:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zimowisko w MDK pełne atrakcji i radości
Fot. MDK Anna Toporowska
Pełen atrakcji, gier, konkursów, zabaw sportowych, zajęć na śniegu, ćwiczeń rozwijających zainteresowania, talenty i wiedzę, z pysznymi obiadami i słodkim „co nieco” – taki był pierwszy tydzień ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. M. Skłodowskiej –Curie w Jeleniej Górze. Uczestniczyło w nim 50 dzieci w wieku 6–10 lat. Kolejny tydzień zimowiska zapowiada się równie interesująco!

Poniedziałek (28.01), jak w każdej placówce, był dniem integracji. Dzieci podzielone na trzy grupy poznawały się ze sobą i z nauczycielami-instruktorami poprzez gry, zabawy i konkursy. Nie zapomniano także o zapoznaniu uczestników z kwestiami bezpieczeństwa. Korzystając jeszcze z zimowej pogody dzieci ulepiły 12 bałwanów.

Wtorek (29.01) upłyną w sportowej atmosferze. Zajęcia odbywały się bowiem na sali gimnastycznej MOS. Dzieci bawiły się z nauczycielami Miejskiego Ośrodka Sportu, którzy przygotowali dla nich mnóstwo konkurencji, w tym zadania biegowe, zręcznościowe i sprawnościowe. W tym dniu uczestnicy zimowiska w MDK wybrali się na spacer po Jeleniej Górze. Byli m.in. na placu Ratuszowym i w parku, gdzie zjeżdżali na „jabuszkach”.

Środa(30.01) była dobrym dniem na poznanie tajemnic Muzeum Karkonoskiego ze słynną chatą i piękną wystawą szkła artystycznego.

- Zaskakiwała zarówno ich ciekawość, jak i wiedza – mówi Maciej Cytarzyński, kierownik działu imprez KO Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. – Dzieci wróciły z tej wycieczki bardzo zadowolone i jeszcze długo wspominały to, co zobaczyły w muzeum – dodaje pan Maciej.

W czwartek (31.01) dzieci grały w edukacyjne gry planszowe bezpłatnie użyczone przez Centrum Gier Planszowych i Łamigłówek "Tangra" z Jeleniej Góry, a piątek upłynął na wizycie w multicentrum mieszczącym się w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze, gdzie w sali klocków i elementów giętkich w rękach dzieci z zimowiska powstały niezwykłe przedmioty i postacie. Nie zabrakło dźwigów, skorpionów, samolotów, sylwetek ludzi czy zwierząt. W tym samym czasie najmłodsi uczestnicy zimowiska obejrzeli natomiast film w Książnicy Karkonoskiej i zwiedzili tajemnicze zakamarki biblioteki. Co tam zobaczyli? Tego zdradzać nie chcą. Zgodnie, zarówno starsi, jak i młodsi, twierdzą jednak, że zimowisko w MDK było super!

- Ferie zimowe spędzam w Młodzieżowym Domu Kultury od lat – mówi dziewięcioletni Huber Cygan. - Chętnie tu co roku wracam, bo zawsze czeka mnie tu coś ciekawego. Super były: wyjścia do muzeum czy multicentrum, wspólna gra w kolegami, czy zabawy na śniegu. W tym roku w MDK spotkało mnie coś jeszcze wyjątkowego. Wypadł mi „mleczak” – mówi przejęty chłopiec. – Za rok na pewno tu wrócę, bo są tu fajne zajęcia i mili instruktorzy, którzy przygotowują dla nas tyle atrakcji, że nie można się nudzić – dodaje.

Dyrektor MDK, Danuta Sitek wraz ze swoimi nauczycielami (5 osób + jedna z zewnątrz) zadbała o najdrobniejsze szczegóły po to, by dzieci wróciły do szkoły zadowolone i wypoczęte, ale też pełne wrażeń i miłych wspomnień. Poza bogatą ofertą zajęć pomyślano o słodkich nagrodach, owocach czy innych drobiazgach dla najuboższych dzieci.

- Staraliśmy się by oferta była na tyle bogata i bezpieczna, by zadowoliła wszystkich i chyba nam się to udało – mówi dyrektor Danuta Sitek. – W tym roku postawiliśmy na uzupełnienie naszej oferty zajęciami na zewnątrz, stąd wycieczka do multicentrum czy gry edukacyjne cieszące się ogromnym zainteresowaniem. To z pewnością unowocześniło tę ofertę i dało uczestnikom jeszcze więcej radości – dodaje dyrektor MDK.

Maciej Cytarzyński, kierownik działu imprez dodaje, że nie mniej ciekawie zapowiada się kolejny tydzień zimowiska w MDK. Zdradza, że nie zabraknie wyjazdu do Teatru Animacji na „Przygody Simbada Żeglarza”, warsztatów LEGO, kolejnej wizyty w multicentrum czy gier planszowych, których dzieci się domagały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group