• Sobota, 20 kwietnia 2019
  • Godz. 10:30
  • Imieniny: Agnieszki, Czesława, Mariana
  • Czytających: 4098
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zimno w Lwóweckim szpitalu

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 8 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 21:09
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
- Dzisiaj przywiozłam męża do szpitala we Lwówku. Zostawiłam go i zaraz wróciłam do domu, żeby zawieźć mu kołdrę. Przecież tam jest tak zimno, że się nie da wytrzymać - dzwoniła w sobotę na nasz telefon interwencyjny pani Ludomira z Wlenia.

Pacjenci na chirurgii opowiadają o chorym spod 9, który w szpitalu dostał grypy, i obawiają się, że ich też czeka w najlepszym razie przeziębienie. W dzień jeszcze można wytrzymać, najgorzej jest w nocy - każdy przykrywa się czym tylko może, a i tak z zimna trudno zasnąć. Najtrudniejsze warunki są na oddziale wewnętrznym, bo znajduje się na najwyższym piętrze lwóweckiego szpitala i dogrzać go najtrudniej. Pacjenci boją się też, co będzie, gdy przyjdą prawdziwe mrozy, bo przecież na razie temperatury jak na grudzień są dosyć wysokie.

Dyrektor lwóweckiego ZOZ-u Zbigniew Brożek zapewnia, że ponownie sprawdzi, jakie temperatury panują w szpitalnych salach i w dzień, i w nocy. Ponownie, bo sygnały o zimnie już do niego docierały i robił rozeznanie. - W szpitalu temperatura wynosi 18-19 stopni. Zdaję sobie sprawę, że nie są to może temperatury dla chorych komfortowe, ale też nie powinny skłaniać do tak alarmistycznych reakcji - ocenia i dodaje, że problem wynika ze starej instalacji grzewczej, nieszczelnych okien i przemarzających ścian. - Wiem, że rozwiązaniem byłoby ocieplenie budynku, wymiana okien, wymiana pionów grzewczych, ale jak to zrobić, skoro ZOZ ma 30 mln zł długów. Byłoby jeszcze gorzej, gdybym poprzedniej zimy nie podjął ryzyka i nie zdecydował o zmianie drogiego systemu ogrzewania olejowego na tańsze gazowe. Gdyby nie to, nie starczyłoby nam w ogóle na ogrzewanie.

Na razie jednak pacjentom musi wystarczyć zapewnienie, że podjęte zostaną doraźne kroki, by poprawić sytuację. Co jednak będzie, jeśli temperatury na zewnątrz spadną o kilkanaście stopni poniżej zera?
- Tak było w lutym ubiegłego roku i jakoś udało nam się ogrzać szpital - mówi dyrektor Brożek. - Musieliśmy wyłączyć tylko dwie sale, w których było najzimniej - wspomina i zapewnia, że tej zimy nie będzie gorzej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
116
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group