Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7914
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zima zła... nie tylko u nas

Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:54
Autor: Artur Wilimek www.media-art.prv.pl
Kotlina Jeleniogórska: Zima zła... nie tylko u nas
Fot. Artur Wilimek www.media-art.prv.pl
Nieprzejezdne drogi, korki, połamane pod naporem śniegu gałęzie drzew, uszkodzone linie energetyczne i telefoniczne, zmagające się ze śniegiem pługi to wynik sobotniego ataku zimy u naszych południowych sąsiadów.

Nam udało się przebyć drogę Jakuszyce-Turnov. Po drodze spotykamy wiele utrudnień w ruchu w postaci gęstej mgły, zasp i połamanych drzew oraz gałęzi. Mieszkańcy wielu domostw odgarniają śnieg z dachów. Zaspy przed domami zasłaniają okna na parterze.

Na wielu odcinkach pomiędzy miejscowościami pomimo pracujących bez przerwy pługów, trzeba było korzystać z łańcuchów na kołach. Policja czeska miała tego dnia pełne ręce roboty. Mijaliśmy kilka drobnych stłuczek w miastach a poza miastami uszkodzone pojazdy spadającymi gałęziami.

Około godziny 16 opady śniegu zmalały ale wtedy już czuć było dochodzące znad Syberii arktyczne powietrze. Drogi zrobiły się bardzo śliskie. Na przejściu w Jakuszycach czekała na nas jeszcze kolejka kilkudziesięciu pojazdów. Po kilkunastu minutach byliśmy już na polskiej stronie.

Jak widać w sobotę śnieżna zima przypomniała o sobie, ale napewno nie odstraszyła wielu narciarzy zarówno w Polsce w Jakuszycach jak i w Czechach w Harrahovie. Po drodze można było ich spotkać na każdym kroku. Trasy biegowe są w świetnym stanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
847
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group