Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5584
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zima w natarciu

Czwartek, 5 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Obfite opady śniegu spowodowały utrudnienia.

         Auta w zaspach oraz korki na drogach - taki obraz można było zaobserwować wczoraj rano na ulicach Jeleniej Góry. - Spóźniłam się kilka minut do pracy - mówi sklepikarka Agnieszka Politaj. - Jechałam jak zawsze autobusem z Cieplic do centrum Jeleniej Góry, ale był opóźniony.

         W nocy spadło ok. 10 centymetrów białego puchu. Wczoraj rano drogą krajową nr 3 do Jakuszyc nie dało się jechać szybciej, jak 40 km/h. Na szczęście, obyło się bez poważniejszych wypadków.
Straż miejska apeluje o ostrożność nie tylko do kierowców, ale i do pieszych. W dzień jest ciepło, a w nocy temperatura spada poniżej zera, co sprzyja tworzeniu się sopli. Wprawdzie właściciele budynków zobowiązani są do usuwania nawisów lodowych, ale nie zawsze to robią. Dlatego, jeśli ktoś zauważy duże sople, proszony jest o kontakt ze strażą miejską, tel. 075-752-51-62. Usuwaniem sopli zajmują się jednostki przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, pomaga także straż pożarna.

         Straż miejska przypomina wszystkim właścicielom nieruchomości o obowiązku utrzymania porządku wokół swojej posesji. Każdy z nich zobowiązany jest do odśnieżania chodnika przed budynkiem. Straż miejska będzie kontrolować, czy jest to respektowane. Niezastosowanie się do obowiązku utrzymania w porządku posesji grozi mandatem w wysokości do 500 złotych lub skierowaniem sprawy do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group