Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8263
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ziemniaczany festyn u Hałabały na szóstkę

Poniedziałek, 21 września 2015, 12:34
Aktualizacja: Wtorek, 22 września 2015, 7:35
Autor: AP
Jelenia Góra: Ziemniaczany festyn u Hałabały na szóstkę
Fot. AP
W ramach obchodów Września Jeleniogórskiego, Powitania Jesieni, Święta Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu Nr 11 Krasnala Hałabały w Sobieszowie zorganizowano „Wielki ziemniaczany festyn”. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

- Witamy wszystkich, którzy przybyli do krainy " Pieczonego Ziemniaka ", zapraszam do wspólnej zabawy - tymi słowami pani dyrektor przedszkola Monika Sołek rozpoczęła zabawę.

Dzieci z grupy: Smerfy, Pszczółki i Krasnoludki, wraz z paniami wychowawczyniami, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany z tej okazji program artystyczny.

Wspólną konkurencją dla dzieci i ich rodziców było wykonanie " ziemniaka cudaka". Pomysłowości nie zabrakło. Wszystkie prace trafiły na wystawę, gdzie każdy uczestnik festynu mógł oddać swój głos na swojego faworyta. Najbardziej spodobali się: piesek, sowa i kartoflana lala. Nagrodzono upominkami wszystkich biorących udział w konkursie.

Podczas imprezy przeprowadzono różnego rodzaju zabawy ruchowe i konkursy. Przedszkolaki poznały też bajke o ziemniaku, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski.

Jak na piknik przystało, nikogo nie ominął poczęstunek. Można było spróbować pieczonych ziemniaków prosto z ogniska i wyśmienitych domowych ciast. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje. Apetyt dopisywał dzieciom i dorosłym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group