Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9150
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zielona wiosna Tuwimem witana

Sobota, 20 marca 2010, 12:40
Aktualizacja: 12:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zielona wiosna Tuwimem witana
Fot. Angela
Dzisiaj o godz. 18. 32 słońce wejdzie w gwiazdozbiór Barana i Raka rozpoczynając astronomiczną wiosnę. Dzień zrówna się z nocą, a od jutra słońce coraz dłużej będzie gościło na nieboskłonie. Za tydzień czeka nas też zmiana czasu z zimowego na letni.

By skutecznie i uroczyście pożegnać zimę, wczoraj maluchy z Przedszkola nr 27 czyli tzw. Okrąglaczka przygotowały magiczne zaklęcia,.dzięki którym zima ma już więcej w tym roku nie wracać.

Przywitanie wiosny w „Okrąglaczku” zbiegło się wczoraj z podsumowaniem tygodnia wierszy Juliana Tuwima. – Przedszkolaki w grupach wybierały te wystąpienia, które najbardziej im się podobały. Na dzień powitania wiosny były prezentowane najlepsze wystąpienia – mówi Małgorzata Wrotniewska, dyrektor Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze.

Swoją kreacją, występem i rekwizytami wszystkich pozostałych „przebił” Kuba. Trzylatek ubrany w marynarkę w kratę, zabawne okulary i kapelusz odważnie zaprezentował na scenie wiersz „Okulary”. Był też murzynek, wymalowany i ubrany na czarno z przezabawną peruką, na scenie pojawiły się też dzieci – literki z zabandażowanymi nogami i rączkami, które prezentowały „Abecadło” oraz wiele innych. Poza tym na zielono czyli w kolorze wiosny ubrane były wszystkie przedszkolaki.

- Mamy taką tradycję kolorowych dni w przedszkolu. Na dzień wiosny jest to kolor zielony, na mikołaja jest dzień czerwony, w grudniu mamy dzień biały, jesienią – dzień pomarańczowy. Do tego mamy też dzień krawatów i kokard albo dzień w paski i kropki. Te dni przeplatają nam się również z jadłospisem. Na dzień wiosny przedszkolaki na drugie śniadanie miały np. kolorowe kanapki z ogórkiem i szczypiorkiem– mówi dyrektor placówki.

Żeby z tradycji stała się zadość i by zimę pożegnać już na dobre, dodatkowo po koncercie i występach, w zielonych strojach przedszkolaki wyszły z kolorowymi kwiatami w dłoniach, by spalić marzannę. Na ile im się udało przekonać przyrodę, żeby zima już nie wracała? Ich zdaniem na 80 procent. Jak będzie – okaże się wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group