Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 7396
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Zgubiłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku

Sobota, 31 grudnia 2011, 9:21
Aktualizacja: 9:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA KRAJ: Zgubiłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku
Fot. ......
Ruszyła kolejna edycja kampanii informacyjnej Związku Banków Polskich, które apelują o zastrzeganie dokumentów w ogólnopolskim Systemie DZ (Dokumenty Zastrzeżone).

Dotyczy to: dowodów osobistych, paszportów, praw jazdy, książeczek wojskowych i marynarskich, kart pobytu oraz kart płatniczych i dowodów rejestracyjnych. - Każdy, kto utracił swoje dokumenty powinien natychmiast zastrzec je w banku, by dane trafiły do systemu bankowego, żeby nikt nie wyłudził kredytu na cudze nazwisko. Informacje z jednego banku, poprzez System DZ, są błyskawicznie przekazywane do wszystkich banków i innych instytucji korzystających z systemu - przekonują organizatorzy akcji.

Nieuczciwi podejmują bowiem dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów, przy różnych transakcjach: wyłudzeniach kredytów, wynajmów nieruchomości czy np. przestępstw podatkowych wymierzonych przeciwko budżetowi samorządu. Przed ich działaniem ma chronić system „dokumenty zastrzeżone”, z którego mogą skorzystać również osoby, które nie mają konta bankowego.

– Zastrzeżenie utraconych dokumentów przez osoby, które nigdy nie miały konta, jest szczególnie istotne ponieważ, w takiej sytuacji żaden bank nie posiada naszych danych - utrudnia to identyfikację klienta i wykrycie oszustwa. W takiej sytuacji ryzyko popełnienia przestępstwa przez kogoś "podszywającego się" pod inną osobę jest znacznie wyższe – tłumaczą inicjatorzy akcji.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.dokumentyzastrzezone.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group