Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8514
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zgliszcza w ogródkach

Niedziela, 11 lutego 2007, 0:00
Autor: Daria
Jelenia Góra: Zgliszcza w ogródkach
Fot. Daria
Wandale podpalają działkowe altanki.

Ostatnio – w nocy z soboty na niedzielę, kiedy to wybuchł pożar na działkach w pobliżu osiedla Czarne. Okolicznych mieszkańców zbudził zapach palącego się drewna.

Na miejsce wezwano jednostkę straży pożarnej. Miejscem, w którym najpewniej ktoś podłożył ogień, była drewniana altanka.
Choć strażacy szybko sobie poradzili z pożarem, altana niemal doszczętnie spłonęła wraz z tym, co znajdowało się w środku.

Pobliscy mieszkańcy obawiają się, że niedzielne zdarzenie może być zapowiedzią kolejnej fali podpaleń altanek.
– Bywało, że altanki paliły się średnio dwa razy w tygodniu. To prawdziwa plaga – mówi pani Józefa, mieszkanka osiedla Czarne.
– Jacyś młodzi ludzie, dla zabawy podpalali ludziom składy z narzędziami ogrodniczymi a straż pożarna miała pełne ręce roboty. Czasami wyglądało to groźnie, bo przy wietrze ogień szalał – dodaje jej mąż Mieczysław.

O ile właściciel ogródka i altanki zgłosi sprawę na policję, sprawcy podpalenia będą poszukiwani. Nie są jeszcze znane straty spowodowane przez ogień.

Okolice ogródków działkowych „Chemik” często odwiedzają chuligani i złodzieje. Nie tylko podpalają altanki, lecz także niszczą ogrodzenia, zamki i kradną metalowe części pozostawione przez działkowiczów na zimę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
472
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group