Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6273
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kąty Wrocawskie: Zgarnęły wszystko co możliwe

Czwartek, 27 listopada 2014, 20:41
Aktualizacja: 20:46
Autor: MDvR
Kąty Wrocawskie: Zgarnęły wszystko co możliwe
Fot. użyczone
Świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego w Kątach Wrocławskich turnieju z cyklu „Volleymania ogarnia Dolny Śląsk!”. Nasze zawodniczki triumfowały w każdej kategorii wiekowej.

- Volleymania to siatkarskie rozgrywki szkół podstawowych, które już kolejny rok mają zachęcać najmłodszych do uprawiania tego sportu, a jednocześnie wyławiać najzdolniejsze perełki. Volleymania Dolny Śląsk to program organizowany przez Fundację Młoda Gwardia oraz Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska. Obejmuje szkolenie uczennic szkół podstawowych, prowadzone w obiektach sportowych kilkunastu gmin, takich jak: Twardogóra, Syców, Szewce, Bierutów, Smolna, Sokołowice, Oborniki Śląskie, Milicz, Kryniczno, Kąty Wrocławskie, Bielany Wrocławskie, Strzegom, Jaworzyna Śląska, Ząbkowice Śląskie, Wałbrzych, czy Głuszyca. Celem projektu „Volleymania ogarnia Dolny Śląsk!” jest wyposażenie dzieciaków w wysokiej klasy stroje siatkarskie. Organizatorzy i pomysłodawcy projektu chcą się przyczynić do tego, aby już od podstawówki dziewczynki rozpoczęły uprawianie siatkówki w profesjonalnych warunkach, a w przyszłości stały się kolejnym pokoleniem siatkarek Impel Wrocław oraz reprezentacji Polski! W kolejnym turnieju Volleymanii Dolny Śląsk rewelacją okazała się ekipa z Janowic Wielkich. Debiutanci zawodów "zgarnęli" pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych. W zawodach w Kątach Wrocławskich wzięła udział rekordowa liczba 180 uczestniczek reprezentujących 53 zespoły - relacjonuje Piotr Lesiński, trener naszych siatkarek.

Wyniki na podium w poszczególnych kategoriach:

Kat. "2" klasy czwarte
1m. Janowice Wielkie
2m. Nowa Ruda
3m. AZS AWF Wrocław

Kat. "3" klasy piąte
1m. Janowice Wielkie
2m. Milicz I
3m. Milicz II

Kat "4" klasy szóste
1m. Janowice Wielkie
2m. Kryniczno
3m. Kąty Wrocławskie

Po rewelacyjnych wynikach zespołu UKS Sokoliki z Janowic Wielkich organizator postanowił zaprosić dziewczęta do Twardogóry (6 grudnia) na kolejny turniej z cyklu Volleymania. Trenerem naszych dziewcząt jest Piotr Lesiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group