Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3334
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zespół Żywiołak i Muzyka Sfer zabrzmią pod Szrenicą

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 9:41
Aktualizacja: 10:33
Autor: organizator
Szklarska Poręba: Zespół Żywiołak i Muzyka Sfer zabrzmią pod Szrenicą
Fot. Mea
Na zakończenie Letniego Festiwalu Art. Skwer w Szklarskiej Porębie odbędzie się koncert znanego zespołu Żywiołak oraz Muzyki Sfer. Impreza rozpocznie się 24 sierpnia o godz. 19.30 na Skwerze Radiowej Trójki. Wstęp jest wolny.

Zespół Żywiołak grał na wielu plenerach i imprezach klubowych w całym kraju, promował polską kulturę w Moskwie i Wiedniu, koncertował w Niemczech, Norwegii, Danii, Czechach na Węgrzech i Litwie. Zespół wystąpił m.in.: na Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi i „Opener Festiwal, Przystanku Woodstock. Żywiołak łamie schematy polskiej sceny muzyki popularnej, nie kopiuje obcych wzorców. Rządzi się własnymi prawami i pokazuje że polska pieśń tradycyjna , nie musi kojarzyć się wyłącznie z cepelią. Ostatnia płyta „Globalna Wiocha” została nominowana do Nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk 2012” w kategorii „Album Roku Folk/ Muzyka Świata”.

Muzyka Sfer to kombinacja brzmienia gongów i mis dźwiękowych, nazywanych tybetańskimi, z muzyką elektroniczną; to połączenie jednych z najstarszych instrumentów naszej cywilizacji ze współczesnymi, takimi jak m.in. syntezatory, czy gitara elektryczna. Stylistycznie dotyka takich gatunków, jak ambient, muzyka relaksacyjna, muzyka współczesna czy eksperymentalna. Oprawiony w malarskie, wyreżyserowane światło, koncert staje się niezwykłą muzyczną podróżą.

Ponadto odbędzie się Kąpiel w dźwięku gongów i mis dźwiękowych, która jest seansem relaksacyjnym, muzyczną podróżą, gdzie słuchacze oddają się niezwykłym dźwiękom gongów i mis dźwiękowych. Taki koncert najlepiej wysłuchuje się w wygodnej pozycji leżącej. Atmosfera jaką stwarzają misy dźwiękowe często powoduje tak mocne rozluźnienie, że zdarza się słuchaczom zasnąć, „wyłączyć” umysł - wszak celem relaksu jest o prostu puścić wszystko, stres, lęki, zmartwienia, wątpliwości oraz inne podobne uczucia.
Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
431
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group