Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10356
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Żeromalia" jak z Hollywood

Środa, 4 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2007, 19:33
Autor: Marta Bokiej
Jelenia Góra: "Żeromalia" jak z Hollywood
Fot. Arkadiusz Piekarz
Hobbici, czarodzieje, mafiozi, piraci, tancerki, stwory z odległych galaktyk i cała masa innych niezwykłych postaci w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Okazja to tradycyjne święto popularnego „Żeroma” przeprowadzane na wesoło, z reguły z okazji pierwszego dnia wiosny. W tym roku było inaczej, bo 21 marca przypadły rekolekcje. Uczniowie bawili się i świętowali w środę.

Tematem wiodącym były filmy. Te, które zdążyły już zyskać miano kultowych i nowsze. Cała szkoła wyglądała niczym filmowe atelier.
Stojące na korytarzu stragany, na których klasy prezentowały wylosowane filmy, były pełne rekwizytów, kostiumów, ciast, muzyki i… dobrej zabawy. Podobały się stragany z „Samych Swoich”, serialu „Czterej pancerni i pies” oraz „Ojca Chrzestnego”.
Większości klas udało się uchwycić klimat przedstawianych filmów.

Prezentacja stoisk to nie wszystko. Trzeba było wykazać się także kreatywnością i uzdolnieniami plastycznymi oraz aktorskimi. W auli szkoły prezentowane były scenki nawiązujące do rozmaitych filmów. Tegoroczny temat bardziej przypadł uczniom do gustu, niż zeszłoroczne reklamy.
Większość scenek przedstawiona była z pomysłem, a prawie wszystkie miejsca w auli były zajęte.

Gimnazjaliści ciekawie pokazali swoją wizję „Chicago” i „Kilera”. Licealiści w scenkach z „Czterech pancernych” i „Ojca Chrzestnego" nie pozostawili złudzeń konkurencji, pomimo dość wysokiego poziomu.
Po podliczeniu punktów z wszystkich kategorii trzecie miejsce zajęła klasa 1f („Rocky”), drugie 1g („Ojciec Chrzestny”), a pierwsze 1d, która zaprezentowała wspomniany kultowy serial o przygodach pancernych i psa Szarika.

Było także coś dla amatorów piosenki anglojęzycznej, czyli English Song Competition. Dwie godziny śpiewu i dobrej zabawy, w której wzięło udział siedemnaścioro wykonawców, zakończone wyłonieniem trójki finalistów. Spośród tegorocznych uczestników wyróżnieni zostali: Agata Dziedzic, Grzegorz Zięba i Filip Kostka. Całej trójce oczywiście gratulujemy nie zapominając o pozostałych wykonawcach, którzy prezentowali bardzo wysoki poziom.

Podczas „Żeromaliów” zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na najlepszych nauczycieli. Statuetki Superstefanka otrzymali: w kategorii profesjonalizm roku Katarzyna Dobrzańska, styl roku – Ewa Zdzienicka, uśmiech roku – Grzegorz Lustyk i serce roku – Zbigniew Machała. Grand Prix zostało przyznane pedagog szkolnej Grażynie Kuleszy.

Niezależnie od wyników konkursów, mam nadzieję, że dla wszystkich to był niezwykle udany dzień, bo nie chodziło przecież o wygraną, ale o dobrą zabawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (89)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
886
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group