Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9790
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żerom z pomocą samotnym matkom z dziećmi

Poniedziałek, 3 października 2016, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 4 października 2016, 8:05
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Żerom z pomocą samotnym matkom z dziećmi
Fot. Użyczone/Archiwum Szkoły
Ósma szkoła, tym razem Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, przekazała dla Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej środki czystości i środki higieniczne zebrane przez uczniów, nauczycieli i pracowników tej placówki. To kolejny „zastrzyk” pomocy dla instytucji w ramach akcji Jelonki.com.

Obecnie w Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej mieszka około 20 dzieci z matkami, które musiały uciekać z własnych domów przed piekłem, jakie je tam spotkało. W placówce mogą odzyskać poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości, zyskać stabilizację. Mogą pozbierać się po traumatycznych przeżyciach i podnieść swoje kwalifikacje, a przede wszystkim mogą liczyć na wsparcie specjalistów.
Niestety placówka nie była od lat remontowana i była w fatalnym stanie. W marcu br. Jelonka.com podjęła próbę pomocy tej instytucji w remoncie obiektu. Dzięki ofiarodawcom, pomocy ludzi dobrej woli i staraniem obecnej kierownik Jolanty Fjałkowskiej, udało się już wyremontować piętro obiektu, kotłownię, elewację zewnętrzną i część pomieszczeń piwnicznych. Wymieniono też schody. Na remont czeka jeszcze parter, a także pomieszczenia magazynowe, w których m.in. trzymana jest żywność.

Stąd tak ważna jest każda pomoc, również ta w postaci środków czystości, zbieranych co miesiąc przez kolejną jeleniogórską (i nie tylko) szkołę.

- Rok 2016 to rok wolontariatu. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze już od maja towarzyszy Jelonce.com w akcji pomocy na rzecz Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Pobiednej. Nasi uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie przyłączyli się do zbiórki najbardziej potrzebnych rzeczy w postaci środków higienicznych i czystości. Pierwsza tura z zabawkami, książeczkami i ubraniami zarówno dla mam jak i dla dzieci pojechała do Pobiednej w czerwcu. 28.września 2016 dowieźliśmy resztę zebranych środków i kolejną partię zabawek i ubranek. Z pewnością nie jest to nasz ostatni głos w tej akcji, gdyż jest to piękne miejsce warte wsparcia i opieki – zapewnia Anna Chrapusta, koordynatorka akcji w „Żeromie”.

Dotychczas takie wsparcie przekazały już: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze na czele z Bożeną Fijałkowską (w marcu), Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze na czele z dyr. Bogdanem Helikiem (w kwietniu), Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze na czele z dyrektorem Heleną Kasperczyk (w maju), Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze (w czerwcu), Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej (g. Pieńsk, powiat zgorzelecki) na czele z Katarzyną Idziak (w lipcu) i Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze (sierpień) i Zespół Szkół Ekonomiczno -Turystycznych w Jeleniej Górze (wrzesień).
W ramach akcji Jelonki.com zebrane zostały też materiały budowlane. Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach przekazali płytki podłogowe na powierzchnię 150 mkw. i własnym transportem dostarczyli w marcu do placówki. Z pomocą przyszedł również jeleniogórski market budowlany Leroy Merlin z dyrektorem sklepu Sławomirem Partaczem, który w kwietniu przekazał 140 mkw. paneli podłogowych. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze, która samotnym matkom pomaga nie pierwszy raz, przekazała natomiast materiał na całą elewację budynku, a także farby i wiele innych potrzebnych materiałów. Castorama przekazała 40 litrów kolorowej farby, a market budowlany Mrówka w Mysłakowicach zawiózł drobne materiały budowlane.

Cały czas zachęcamy kolejne firmy i sklepy budowlane do włączenia się do naszej akcji. A dla tych, którzy chcieliby wesprzeć placówkę finansowo podajemy numer konta Stowarzyszenia Monar Domu samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, ul. Hetmańska 61, 58-814 Pobiedna: BZW BK 02 1090 1997 0000 0005 2802 3441.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
954
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group