Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2855
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Żerom” z „Norwidem” w ogólnopolskim rankingu

Poniedziałek, 28 stycznia 2008, 9:23
Aktualizacja: 18:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Żerom” z „Norwidem” w ogólnopolskim rankingu
Fot. ROB
Dwunaste miejsce na Dolnym Śląsku dla I LO im. Stefana Żeromskiego i dziewiętnaste dla II LO im. Cypriana Kamila Norwida – oto pozycje jeleniogórskich ogólniaków w ogłoszonym w styczniu rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw.

Ranking opiera się głównie na porównaniu liczby uczniów, uczestników finałów olimpiad przedmiotowych. Popularny „Żerom” ma ich czterech, a „Norwid” – dwóch. W skali kraju I LO uplasowało się na 180. pozycji, a cieplickie liceum zajęło 370. miejsce.

– Z okazji znalezienia się w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, dziewiętnastu dyrektorów szkół dolnośląskich objętych rankingiem zostało zaproszonych w czwartek 24 stycznia do Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu przez wojewodę Rafała Jurkowlańca oraz Beatę Pawłowicz, dolnośląską kurator oświaty – poinformował Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1 im. Żeromskiego.

Szef województwa nie tylko gratulował osiągnięć. Rozmawiano między innymi o nowej formule egzaminu maturalnego, który zajmie znacznie więcej czasu nauczycielom. Nie jest wykluczone, że na czas matur uczniowie niższych klas będą mieli wolne. Jest to postulat pedagogów, którzy obawiają się, że w dniach matur będą za bardzo obciążeni pracą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group