Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2537
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zebrali się i bawili dla Klaudii

Niedziela, 27 lipca 2014, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 lipca 2014, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zebrali się i bawili dla Klaudii
Fot. Przemo
Mecz piłkarski, loteria z nagrodami, pokaz modelarski, zabawa przy muzyce serwowanej przez DJ'a, a także smaczne przekąski czekały wczoraj (26.07.) na mieszkańców gminy Jeżów Sudecki podczas festynu charytatywnego w Dziwiszowie, z którego całkowity dochód przeznaczono na pomoc niepełnosprawnej Klaudii.

- Zbieramy na wyjazd do Indii lub Chin na leczenie komórkami macierzystymi. Klaudia widzi bardzo słabo, pierwszy wyjazd jej trochę pomógł, ale to za mało. Koszt takiego wyjazdu to ok. 100 tysięcy złotych. Musimy przynajmniej dwa razy jeszcze pojechać, żeby była znacząca poprawa - powiedziała mama Klaudii, Ewelina Kwiecińska.

Ogromną popularnością cieszyła się loteria, w której dzięki wielu sponsorom za symboliczną kwotę można było zdobyć wiele ciekawych nagród. Na stadionie w Dziwiszowie nie zabrakło atrakcji dla dzieci, jak animacje, czy dmuchany zamek. Kibice piłkarscy również nie mogli narzekać, bowiem na boisku miejscowy Piast (klasa okręgowa) podejmował beniaminka III-ligi Karkonosze Jelenia Góra. Górą byli goście zwyciężając 7:0 (galeria z meczu w dziale sportowym). Wśród atrakcji był także pokaz Euroregionalnego Centrum Modelarskiego z Jeżowa Sudeckiego.

Klaudia choruje na retinopatię wcześniaczą, pisze i czyta w języku Braille’a. Uczy się w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim. Jej pasją jest śpiewanie, czego próbkę dała podczas festynu zachwycając zgromadzoną publiczność.
Organizatorzy liczą, że podczas imprezy udało się zebrać 8-10 tysięcy, ale to nie jedyna droga, którą rodzina i przyjaciele Klaudii starają się pomóc dziewczynce:

- Pieniądze można wpłacać na specjalne konto, stawiam też na 1%, a od września zbieramy nakrętki - ruszamy z akcją "festyn za nakrętki". Staramy się robić tak, żeby nie wyciągać od ludzi pieniędzy, tylko przy dobrej zabawie i odrobinie dobrych chęci uzbierać potrzebną kwotę - dodała mama Klaudii.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS: 0000186434, nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 koniecznie z dopiskiem na leczenie Klaudii Kwiecińskiej 76/k.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group