Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 6362
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żebracy uprzykrzają życie mieszkańcom

Niedziela, 23 października 2011, 8:10
Aktualizacja: 17:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Żebracy uprzykrzają życie mieszkańcom
Fot. Archiwum
Jest ich coraz więcej i są coraz bardziej natrętni – mowa o żebrzących w Jeleniej Górze dzieciach i dorosłych narodowości romskiej. Strażnicy miejscy odbierają po kilka anonimowych zgłoszeń dziennie na temat natarczywych Romów.

O dwóch nastolatkach, którzy zaczepiają przechodniów przy ul. 1 Maja, strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie około południa. Żebrzących zatrzymano i przewieziono na policję. Stamtąd dzieci zostały odebrane przez matkę.

Mieszkańcy Jeleniej Góry często skarżą się też na Roma, który chodzi po ulicach 1 Maja, Konopnickiej czy Długiej i prosi o datki grając na akordeonie. Jeleniogórzanie uważają, że takie zachowanie uprzykrza im życie. Wiele zgłoszeń dotyczy również żebrzących pod marketami.

Najczęściej do takiego procederu wykorzystywane są bowiem dzieci, które niezależnie od pogody, siedzą pod drzwiami sklepów i proszą o pomoc. Niestety poza pouczeniem niewiele w ich sprawie można zrobić. Mimo, że żebractwo jest karane, nikt oficjalnie nie chce zgłaszać sprawy czy zeznawać przeciwko Romom.

Mieszkańcy ograniczają się do anonimowych zgłoszeń. Zgodnie z prawem, kiedy nie ma osoby poszkodowanej, wszystko jest w porządku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (76) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group