Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6035
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ze szwami w nodze od Annasza do Kajfasza!

Wtorek, 21 października 2014, 8:38
Aktualizacja: 10:00
Autor: Mea
– Nigdzie w jeleniogórskich placówkach medycznych nie chciano mi zdjąć szwów ze stopy – napisała do nas mieszkanka Piechowic pani Agnieszka. – Każda poradnia ortopedyczna powinna to zrobić, bo nie można z tym czekać – twierdzi tymczasem Dorota Gniewosz, kierownik jeleniogórskiej delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zabieg pani Agnieszka miała 1. października w zgorzeleckim szpitalu. - Założono mi dziewięć szwów, które po dwóch tygodniach, według zaleceń lekarza, należało usunąć. Lekarz powiedział mi, że szwy mogę ściągnąć wszędzie i nie potrzebuję przyjeżdżać specjalnie do Zgorzelca. Dostałam więc skierowanie do poradni ortopedycznej. Dzwoniłam do kilku w naszym mieście, ale słyszałam, że nie ma wolnych terminów – opowiada pani Agnieszka. - W jeleniogórskim szpitalu zaproponowano mi termin na grudzień, a najlepiej po nowym roku – dodała.

Zbigniew Markiewicz, zastępca dyrektora ds. leczniczych Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej twierdzi, że taka sytuacja jest niedopuszczalna.

– Osoba w rejestracji powinna poinformować pacjentkę, by podeszła do lekarza w poradni, który oceni, czy jest to sytuacja, która nie może czekać. Jeśli trzeba już szwy wyjąć, to lekarz powinien poprosić pracownika rejestracji o wpisanie pacjentki w tym samym dniu na wizytę. Pacjentka może również zwrócić się do lekarza dyżurującego na oddziale o zdjęcie szwów – wyjaśnia wicedyrektor.

Tymczasem, jak pisze pani Agnieszka, szpital odesłał ją do przychodni przy ul. Wiejskiej. - Tam dowiedziałam się, że mogą mi zdjąć szwy w poradni chirurgicznej, ale mam przynieść skierowanie od lekarza rodzinnego. Mam problemy z poruszaniem się, nie jestem w stanie chodzić od lekarza do lekarza po kolejne skierowanie – żali się kobieta.

– U nas też jest duża kolejka do poradni ortopedycznej, prawdopodobnie dlatego zaproponowano tej pani wizytę u chirurga, bo nie trzeba tak długo czekać, ale potrzebne jest skierowanie - tłumaczy kierowniczka Centrum Medycznym Zabobrze przy ul. Wiejskiej.

Zdesperowana Czytelniczka zadzwoniła do NFZ w Jeleniej Górze. - Tam podano mi tylko placówki, gdzie mogę zapytać, czy są wolne terminy. Ale nie dowiedziałam się, gdzie mi je wreszcie zdejmą, już myślałam, że sama będę musiała to zrobić – mówi rozgoryczona pani Agnieszka.

- Szwy zdjął mi mój lekarz rodzinny. Jak tylko zadzwoniłam z pytaniem, co mam robić pielęgniarka od razu powiedziała mi, że oni dobrze wiedzą o problemach ze zdejmowaniem szwów i zrobi to lekarz rodzinny - dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group