Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7914
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ze strażakami na Hel, by spełnić marzenie Klaudii

Poniedziałek, 22 czerwca 2015, 11:52
Aktualizacja: 12:02
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Ze strażakami na Hel, by spełnić marzenie Klaudii
Fot. Archiwum Organizatorów
Na co dzień pomagają ludziom ratując ich z płonących budynków, samochodów po wypadkach, ale po pracy, która jest dla nich misją również nie przestają pomagać. Rozpoczęła się niezwykła akcja czterech strażaków ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Inicjatywa „Po marzenia na Hel” ma na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie 14–letniej jeleniogórzanki Klaudii Kwiecińskiej.

Klaudia ma 14 lat, urodziła się w 6. miesiącu ciąży ważąc 950 gram. Z powodu wcześniactwa miała na początku wiele problemów, z których w większości udało jej się wyleczyć, jednak największym problemem jest bardzo słabe widzenie spowodowane retinopatią wcześniaczą. Klaudia pisze i czyta Alfabetem Braille'a. W lutym 2013 roku, udało jej się wyjechać do Indii na leczenie komórkami macierzystymi, po tym wyjeździe jest mała poprawa na bliskie widzenie, jednak w celu lepszego efektu, Klaudia potrzebuje jeszcze jednego lub dwóch wyjazdów. Teraz już czyta w czarnodruku na powiększalniku, jednak kolejny wyjazd z pewnością pomoże bardziej. Taki wyjazd, a także codzienna rehabilitacja jest bardzo kosztowna, jej rodzice z własnych środków nie są w stanie opłacić leczenia. Klaudia (oprócz wzroku) rozwija się prawidłowo, uczy się bardzo dobrze, ma świetną pamięć, bardzo ładnie śpiewa, często występuje na koncertach, do szczęścia brakuje jej jednak lepszego wzroku.

Jednym z czterech inicjatorów jest Tomasz Kafel z Kowar – prywatnie kuzyn Klaudii. W działaniach wspierają go koledzy ze studiów: Arkadiusz Ignatiuk z Białegostoku, Dawid Nowak ze Zmiennicy (woj. podkarpackie) oraz Jakub Socha - Gałkówek Kolonia (woj. łódzkie).

- Jesteśmy studentami Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie – pasjonatami sportu i strażakami o wielkich sercach, którzy przemierzając kilometry na rowerach chcą pomóc Klaudii Kwiecińskiej. Na co dzień uśmiechnięta, przeciętna zgraja kumpli – mówią o sobie inicjatorzy charytatywnego rajdu rowerowego. Dołączyć może każdy, po uprzednim kontakcie z organizatorami poprzez fan page: https://www.facebook.com/pomarzenianahel lub telefonicznie: 786-230-644.

Wyprawa zacznie się 18 sierpnia br. wejściem na szczyt polskich Tatr. Planowane etapy wyglądają następująco:
18.08 Tatry, Rysy – Nowy Targ
19.08 Nowy Targ – Oświęcim
20.08 Oświęcim – Częstochowa
21.08 Częstochowa – Łódź
22.08 Łódź – Włocławek
23.08 Włocławek – Grudziądz
24.08 Grudziądz – Gdańsk
25.08 Gdańsk – Hel.

- Mamy nadzieję, że znajdziecie się na Helu świętując razem z nami. Jesteśmy przekonani, że będziemy świętować nie tylko ukończenie trasy, lecz także uzbieranie minimalnej kwoty potrzebnej na leczenie Klaudii – mówią pomysłodawcy akcji.

- Wyobraźcie sobie, że Klaudia nigdy nie widziała twarzy swojej własnej matki. Nie może chodzić na podwórko i bawić się być może z Twoim dzieckiem. Podziwiać naszej pięknej ojczyzny. Przypomnijcie sobie ile pięknych wspomnień macie z miejsc, które widzieliście. Wyobraźcie sobie, że Klaudia jeszcze tego nie doświadczyła. My w życiu spełniliśmy już jedno marzenie. Zostaliśmy strażakami. Teraz chcemy spełnić marzenie Klaudii. Tej dziewczynce brakuje tak niewiele, by odrodzić się na nowo i żyć jak każdy z nas. Nie musicie być strażakami, ani superbohaterami. Wystarczy, że wpłacicie złotówkę – apelują strażacy.

Akcję można wesprzeć wpłacając pieniądze na specjalne konto:
Fundacja Słoneczko
77-400 Złotów
Stawnica 33A.:
nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: 76/K Klaudia Kwiecińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group