Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2199
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ze Straussem w Nowy Rok

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 grudnia 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: Manu
Fot. Archiwum Organizatora
1 stycznia (w piątek) o godz. 18.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji rozpocznie się Gala Noworoczna, czyli koncert muzyki wiedeńskiej w wykonaniu Orkiestry im. Telemanna, której kierownikiem artystycznym jest Piotr Sadowski (I skrzypce). Solistami będą: Agnieszka Bochenek–Osiecka (sopran) i Michał Borkowski (tenor). W programie utwory Johana Straussa. Bilety: 55 zł. Rezerwacja – tel. 75–7557–690 wew. 20 lub 512–219–961.

Orkiestra im. Telemanna powstała w roku 1993 w Bielsku-Białej. Muzycy grają na instrumentach historycznych repertuar XVII i XVIII wieku, a na instrumentach współczesnych - repertuar XIX i XX wieku. Orkiestra współpracuje z muzykami i wokalistami w wielu krajach Europy. Orkiestra nagrała płyty CD: “Barocco con fuoco”, “Viva Espańa”, “Muzyczna Ballada Europy”, “Ad Dei Gloriam” i “Cztery pory roku” autorstwa Antonia Vivaldiego. Zespół otrzymał nagrodę “za dotychczasową działalność” w dziedzinie kultury w Bielsku-Białej “Nominacja-Ikar 2001”. Honorowy Dyplom – “Ikar 2008” w dziedzinie kultury i sztuki w Bielsku-Białej. Muzycy Orkiestry im. Telemanna brali udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce, m.in.: w Cieszynie, Jędrzejowie, Katowicach, Leżajsku, Lublinie, Mikołowie, Starachowicach, Trzebnicy, Zelowie i Żywcu. Koncerty miały miejsce także w Londynie (Anglia), Weiler (Niemcy) i Wissembourg (Francja).

Agnieszka Bochenek-Osiecka jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach klasy śpiewu Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej. W roku 2002 zdobyła I nagrodę na XXXVI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antonína Dvořáka w Karlovych Varach. Jest laureatką: VI Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu (II nagroda - pierwszej nie przyznano), Konkursu Priego de Cordoba w Hiszpanii, im. Montserrat Caballé w Andorze oraz I Uczelnianego Konkursu Wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2004 roku jest solistką Opery im. Antonína Dvořáka w Ostravie, gdzie zaśpiewała m.in. partię Gildy w premierowym przedstawieniu opery “Rigoletto” Giuseppe Verdiego, Śnieżynki w operze “Śnieżynka” Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, Violetty w operze “Traviata” Giuseppe Verdiego oraz Adiny w operze “Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Koncertuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia”. Jako solistka wystąpiła z Sinfonią Varsovią i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group